V Praze jsme byli čtvrtí, celkově jsme stále první

Druhé kolo naší ligové soutěže se odehrálo včera v podvečer na pražské Markétě. Kopřivnický tým dorazil do Prahy v oslabené sestavě bez Josefa France, který je momentálně po operaci levé ruky a jeho stopka bude trvat zhruba tři měsíce. Nahradil jej kopřivnický junior Radek Bambuch. Dali jsme v sestavě přednost našemu mladému jezdci, aby sbíral zkušenosti, před někým ostříleným. Náš tým se pral a ve velmi silné konkurenci obsadil čtvrté místo.

Naše dvě opory Hynek Štichauer a Martin Málek se rvali vždy do posledních metrů. Vítězem se stala nabitá Markéta Praha ve složení Jan Kvěch, Petr Chlupáč, Daniel Klíma a Jarda Vaníček. Druhé místo nakonec po diskvalifikaci Jana Kvěcha v poslední jízdě a přepočtu bodů získala Žarnovica a s bronzu se radoval slovinský tým z Krška. V celkové tabulce se to druhým závodem velmi vyrovnalo. Vedení v tabulce jsme však udrželi. Byť pouze na malé body s jednobodovým náskokem, ale udrželi. Třetí kolo se pojede hned po prázdninách 4. září ve slovinském Kršku.

Výsledky:

Tabulka po dvou kolech:

4 Replies to “V Praze jsme byli čtvrtí, celkově jsme stále první

 1. Sbírat zkušenosti v lize proti Krčmářová, Kvechovi, Chupacovi, Klímovi? Mě ta 1. liga přijde trochu z tohoto pohledu ujeta. Buď je určena pro začátečníky a jezdce střední výkonosti, pak rozumím že začátečníci v ní sbírají zkušenosti, nebo je pro naši špičku a střední výkonnost ( k čemu je pak extraliga ?) pak pro začátečníky asi moc není vhodná a měli by sbírat zkušenosti při jiných závodech se sobě výkonnostně rovnými, třeba Talent trophy, juniorské závody.V Dánsku např.v lize dbají, aby týmy byli jezdecky vyrovnané. Je určeno kolik v týmu může být jezdců s nejvyšší výkonosti, střední, začátečníků a asi tomu i odpovídá rozpis jízd.
  Prosím můžete napsat zda Radek Bambuch a Jakub Sázavský pravidelně trénují a jaké mají letos naplánované závody? A prosím sdělte více podrobností k Janu Mackovi, proč jel v Kopřivnici na lize za Markétu, proč uz pot zas nejezdí, jaké jsou důvody, to byl furt náš Honza a teď je ticho po pěšině. Omlouvám se praci klubu si vážím a možná mé otázky pramení že situaci v naši ploché dráze nerozumím, ale byl bych rád kdyby mě ( nám) byly některé věci jasně ozrejmeny.

 2. Pravidla ligových soutěží neurčujeme my, ale svaz PD. Bohužel v ČR je tak málo jezdců a z toho mála je ještě mnoho zraněných. Můžeme být rádi, že vůbec závody jsou.
  Ano Radek a Kuba trénuji pravidelně, pokud to počasí dovolí, tak každou středu v Kopřivnici a někdy v sobotu v Březolupech.
  Co se týče Honzy, je to složité. My mu do hlavy nevidíme a já, stejně jako mnoho dalších dost dobře nechápeme, proč udělal tento krok a ukončil. V Praze měl veškeré zázemí, vybavení a řadil se mezi top české jezdce. Náš klub bohužel nedisponuje takovými možnostmi, jako Praha a nedokážeme mu dát, to co měl v Praze. Jednoduše na to nemáme. On se rozhodl skončit a my jsme to museli respektovat. Zklamal hodně lidí, co se mu věnovali od jeho prvních plochodrážních začátků. To, že se svezl v závodě v Kopřivnici, bylo jen zaplácnutí místa v době, kdy měla Praha hodně zraněných a neměli koho nasadit.
  Že to byl náš Honza a najednou ticho po pěšině? Ano, ukončil ze svých osobních důvodů kariéru a tím se kapitola pro nás uzavřela. Co bude dál, my nevíme. Jen víme, že pokud by chtěl závodit, musí se jako většina českých jezdců postavit na vlastní nohy. Kopřivnický klub mu není schopen pomoci v takové kvalitě, jako Centrum sportu Ministerstva vnitra Olymp Praha, to snad musí být jasno každému.

 3. Děkuji za odpověď. Pokud je v ČR málo jezdců, tak by stačila jedna liga a ne dvě. Pak by se mohla jet 8 kolove (8 závodů)a ne jenom 4 a nemuselo by ji jezdit zahraničí kluby, což určitě účast v lize těm ceskym klubům předrazuje. Z pohledu diváka vypadá i divně, když stejní jezdci jedou za nějaký klub extraligu, za jiný 1ligu a ještě si v ramci jedné sezóny a jedné ligy jezdce mezi sebou kluby půjčuji, protože nemají. Předpokládal jsem, že mají kluby možnost se alespoň vyjádřit k pravidlům ligových soutěží a dát připomínky. Má kopřivnický klub k pravidlům ligy nějaké připomínky, návrhy ?
  Když ještě připočteme, že se výkonnostně potkávají v lize jezdci se zcela odlišnou výkonosti, Radek Bambuch byl prý v Praze předjet o celé kolo……
  Chápu, že plochá dráha má jako finančně narocny sport problémy a to už řadu let, ale nemám pocit, že by se je dařilo v ČR úspěšně řešit. Zajímalo by mě jestli existují nějaké racionální návrhy jak z té situace ven.
  Jednu dobu jsem si myslel, že jezdci budou rádi za ten přebor jednotlivců, ale ani tam není zájem se pravidelně účasti celého seriálu závodů. Teď se rozjel ten seriál pro začínající jezdce Talent trophy, ale mám pocit, že ani o něj není moc zájem. Osobně si myslím, že toto je soutěž pro naše dva kopřivnické jezdce, nikoliv liga.
  Děkuji, že se věnujete dle svých finančních a časových možnostech výchově dvou juniorů a umožňujete jim pravidelné tréninky, bál jsem se, že už ani netrenuji.

 4. Ještě jedna poznámka. Pražské závody 1. ligy se jezdí ve všední den večer od 18 hodin. Tím se stávají pro mimopražské fanoušky, hlavně pro ty z větších dojezdových vzdáleností nedostupné. Přičemž si myslím, že všední podvečer stejně větší návštěvnosti pražanů nepomůže. Možná že to nevyhovuje ani některým jezdcům co chodí do práce nebo do školy. Podle mě by se 1. liga měla vždy jezdit brzy odpoledne o víkendu všude ve stejný den. Přimlouvam se i za to, aby bylo jasně definované, jak smějí být výkonnostně složeny týmy z jezdců, obdobně jako v Dánsku. Kluby co jezdí 1. ligu by se měly domluvit na smysluplných pravidlech, aby tato soutěž byla dostupná divákům a byla pokud možno i pro ně zajímavá. Omlouvám se, že tu prudim ,ale ta situace v naši ploché dráze je fakt tristní a chaotická.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.