Dva kopřivnické týmy na startu

Už tuto neděli je na programu poslední letošní závod na ploché dráze u nás v Kopřivnici. Tento závod, který je opředen několika problémy odstartuje úderem 14 hodiny slavnostním nástupem. Na start se vedle třech pražských týmů postaví také jeden tým z Pardubic a juniorská reprezentace na motocyklech do 250 ccm. Náš klub do tohoto závodu postaví dva týmy.

Velkou smůlou pro náš klub bylo zranění Honzy Macka. Plány postavit tým ve složení Jan Macek a Bartek Kowalski, který vloni vybojoval bronzovou medaili skončily trojnásobně zlomenou levou rukou naší juniorské jedničky Jana Macka. Chtěli jsme závod přeložit, ale Honzovo zranění by nebylo vyléčeno ani do nového termínu. Tak jsme nakonec jen posouvali o jeden den kvůli fotbalovým utkáním.

Personální problémy v posledních letech drtí českou juniorku a tak se v neděli na start postaví hned tři týmy z hlavního města, dva domácí kopřivnické, kde budou dva naši mladíci doplnění o polské posily, jeden tým staví ZP Pardubice a sedmičku účastníků doplní juniorská reprezentace jezdců na motocyklech do 250 ccm.

Kopřivnické týmy pojedou pod hlavičkou WALBO Kopřivnice (Bambuch, Kupiec) a SPT Kopřivnice, což je náš dlouholetý sponzor firma SPT (Sazovský, Krzykowski).

Asi největším favoritem bude tým reprezentační špičky Olympu Praha, kde se představí Petr Chlupáč a Daniel Klíma. Ostatní týmy jsou však velmi vyrovnané a boj o ostatní medaile bude jistě velmi zajímavý.

Bodování v závodě bude trošku odlišné než v klasických závodech jednotlivců. Vítěz si připíše body čtyři, druhý zapíše body tři, třetí body dva a poslední v cíli bude bez bodů. Tento systém je kvůli tomu, aby nedošlo v jednotlivých jízdách k remíze. Navíc může dobře fungovat spolupráce jezdců a výhra jednoho z jezdců z týmu v jízdě ještě neznamená, že jeho tým zvítězil, pokud jeho kolega dojede poslední.

Těšíme se na Vás už tuto neděli 10.10.2021 od 14 hodin.

Startovní listina:
SPT Kopřivnice:

1. Jakub Sazovský
2. Marcel Krzykowski
Olymp Praha:
3. Petr Chlupáč
4. Daniel Klíma
ZP Pardubice:
5. Jan Jeníček
6. Daniel Šilhán
WALBO Kopřivnice:
7. Radek Bambuch
8. Kajetan Kupiec
Markéta Praha 1:
9. Pavel Kuchař
10. Jaroslav Vaníček
Markéta Praha 2:
11. Michal Baštecký
12. Jakub Exler
Junioři CZ 250 ccm:
13. Matouš Kameník
14. Vojtěch Šachl

2 Replies to “Dva kopřivnické týmy na startu

  1. Dva týmy Kopřivnice vždy s jedním polským jezdcem je při neúčasti Jana Macka chytře vymyšleno.
    Také se těším.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.