Tento článek má 375 přečtení

První závod sezóny je připraven

Po roční pauze se v sobotu 1. srpna rozehřmí motory na kopřivnickém ovále. Od 13 hodin odstartuje druhý závod Mezinárodního Mistrovství ČR v kategorii Flattrack. V obou kategoriích, které se v sobotu pojedou máme i kopřivnické jezdce. V FT 1, což je kategorie nejprestižnější nás budou reprezentovat Jakub Těžký, Tomáš Horuta a nově i František Trunda. Ve veteránek máme dokonce tři borce. Nejlepším z nich po prvním závodě v Mariánských lázních čtvrtý Roman Marek. Na start se postaví i jeho otec Karel a Petr Jurek. Závod Flatracků doprovodí mini závod ploché dráhy, jehož vítěz se stane vítězem pátého ročníku Memoriálu Michala Matuly.

Celý závod budou provázet bezpečnostní opatření kvůli koronavirové krizi Covid-19. Vstup na závod je bohužel omezen na 500 diváku, kteří budou tentokrát pouštění pouze přes vchod v hlavní tribuně. Pravidlo stanovené hygienickou stanicí v Ostravě sice dovoluje rozdělit stadión na maximálně pět na sobě nezávislých sekcí, kde může být v jednu chvíli až 500 diváků, ovšem tohle neumožňuje náš stadión. Proto bylo omezeno pouze na jeden sektor pro diváky a druhý sektor pro depo a zázemí jezdců a činovníků. Prosíme Vás tedy o pochopení a dodržováni bezpečnostních pravidel, které najdete níže. Věříme, že i tak se nám závod povede a vy budete s jeho průběhem spokojeni.

Startovní listiny:
FT 1:
11. Michal Hloušek
18. Michal Rossler
24. Jiří Kraus ml.
29. Jakub Těžký, WALBO Kopřivnice
34. Ervín Krajčovič
35. Michael Schmid, Rakousko
49. Tomáš Horuta, WALBO Kopřivnice
68. František Trunda, WALBO Kopřivnice

69. Michal Špaček
72. Petr Čemus
79. Václav Gehart
93. Yasmin Poppenreiter, Rakousko
101. Jakub Sluka
124. Martin Sulzbacher, Rakousko
184. Kamil Peuker
193. Tomáš Kolařík

FT Veterán:
4. Karel Marek, WALBO Kopřivnice
9. Jiří Slezák ml.
16. Petr Jurek, WALBO Kopřivnice
21. Roman Marek, WALBO Kopřivnice

64. Jiří Slezák st.
111. Jaroslav Franců

5. Memoriál Michala Matuly na ploché dráze (junioři):
Jezdci se mezi sebou utkají ve čtyřech jízdách. Vítězem se stane jezdec s největším počtem bodů. Není vyloučeno, že do sobotního mini závodu na ploché dráze zasáhne ještě někdo další. Startovku tohoto vloženého závodu pro mladé naděje měníme operativně, ovšem dost nám jí ovlivňuje závod v Divišově, který byl na tento termín přelože a také mezinárodní měření reprezentací Česka a Německa v Mišni.

Startovka:
1. Luboš Krejča, Markéta Praha
2. Michal Baštecký, Markéta Praha
3. Rastislav Ciferský, SC Žarnovica
4. Jan Hlačina, ZP Pardubice

Výtažek z nařízení vlády ohledně konání venkovních akcí:

……nás se týká bod číslo 3:

DĚKUJEME ZA POCHOPENÍ a TĚŠÍME SE NA VÁS

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *