Tento článek má 447 přečtení

V Kopřivnici znovu vyhlásíme mistrovský titul

Dnes v Pardubicích proběhl a kalendářní porada. Ta rozhodla o závodech, které se pojedou na území České republiky a Slovensku. Kopřivničtí zástupci Richard Dufek a Tomáš Wanke po těžké boji o termíny odjíždí z Pardubic s balíkem pěti závodů plus jedny ledy.

Ledový kalendář byl znám již minulý týden rovněž v Pardubicích a Kopřivnici přiklepl termín 19. ledna. Ten se pochopitelně může změnit vzhledem k povětrnostním podmínkám.

Letní sezóna začne v příštím roce o něco dříve než jsme byli doposud zvyklí. Plochodrážní motocykly zahřmí na letním stadiónu už 13. dubna. Po jednadvaceti letech se do Kopřivnice vrací do ligové soutěže a to s vlastním týmem.

Druhý závod se pojede opět ligově. Na státní svátek 8. května se do Kopřivnice opět vrátí Extraliga. Markéta Praha, ZP Pardubice, AK Slaný a mezinárodní tým složený ze slovenských a českých jezdců slibuje skvělé boje a rozhodně jde o závody vysoké úrovně. Extraliga v roce 2019 bude pro Vás taková náplast za letošní promočenou a předčasně ukončenou Extraligu z června 2019.

Malá pauza od závodu přijde od půlky května do konce června, kdy musíme odvézt do Mariánských lázní nafukovací mantinely, protože se tam během dvou měsíců jedou dva závody na dlouhé dráze. Jakmile se však nafukovačky vrátí do Kopřivnice, je na programu 27. července Flat Track.

Vrchol příští sezóny však přijde až na sklonku prázdnin a to poslední prázdninový den 31. srpna. Do Kopřivnice se sjede znovu kompletní plochodrážní špačka, aby tady bojovali o titul v Mistrovství České republiky dvojic. Z této disciplíny už Kopřivnice jeden mistrovský titul má a ani příští rok nechce zůstat pozadu.

Závodní sezónu zakončí stejně jako letos Pohár přátelství a 4. Memoriál Michala Matuly. Letos velmi povedený a napínavý závod se do Kopřivnice opět vrátí a přivítá týmy z České republiky, Slovenska a Ukrajiny. Závod znovu jako letos vyvrcholí Memoriálem Michala Matuly, jehož se znovu zůčastní nejlepší čtyři jezdci dne.

Kalednář závodů 2019:
19.01 Mistrovství ČR na ledové dráze
13.04 1. Liga družstev 2. kolo (Kopřivnice, Praha, Pardubice, Žarnovica)
08.05 Extraliga družstev (Praha, Pardubice, Slaný, CS tým)
27.07 Mistrovství ČR Flattrack
31.08 Mistrovství ČR dvojic
28.09 Pohár přátelství (Česká republika, Slovensko, Ukrajina)

One Reply to “V Kopřivnici znovu vyhlásíme mistrovský titul”

  1. Podařilo se Vám dojednat pěkné závody. Jestli naši kluci pojedou Přebor, tak snad mě trošku mrzí, že se nejede v Kopřivnici. Ale to je jen malá vada na kráse.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *