Tento článek má 452 přečtení

Kopřivnice pojede po 21 letech ligu

Po 21 letech se do Kopřivnice v příští sezóně nejspíš vrátí plochodrážní liga. Nebude tomu však jako v některých minulých případech, kdy se v Kopřivnici jelo jedno z kol Extraligy družstev. Do druhé nejvyšší české plochodrážní soutěže se hlásí samotná AKPD Kopřivnice. 

První liga, jak se soutěž nazývá je druhou nejvyšší ligou v České republice a startují v ní Markéta Praha B, ZP Pardubice B a SC Žarnovica, která v letošním roce jela Extraligu, kde skončila poslední. Čtvrtým do pranice bude právě náš tým Autoklubu Plochá dráha Kopřivnice.

„Za náš tým budou startovat oba naši junioři Jan Macek a Roman Marek a s největší pravděpodobností i u nás tolik oblíbená Sindy Weber , jednáme o dalších posilách, ovšem již teď máme přislíbeno, že nám budou pomáhat reprezentační junioři.“ říká Richard Dufek

„Nic však zatím není na sto procent. Vše bude přesně doladěno na kalendářní poradě v Pardubicích 17. listopadu, kde budeme zároveň dojednávat další závody, které se v Kopřivnici pojedou v roce 2019.“ řekl Tomáš Wanke.
„Máme několik verzí toho, co by jsme chtěli v příštím roce jet. Uvidíme, jak se nám to podaří prosadit na zasedání Svazu ploché dráhy, kde to je vždy dost těžké, jelikož všechny kluby by chtěli na svém ovále vidět jen tu nejlepší plochou dráhu, stejně jako my.“ zakončil Tomáš Wanke

 

2 Replies to “Kopřivnice pojede po 21 letech ligu

  1. Liga v Kopřivnici je super i kdybychom v první sezoně byli poslední. Nějak se zas začít musí. Držím palce. a budu chodit na všechny závody v Kopřivnici.

    Kéž by se vrátili do ligové soutěže i další tradiční kluby jako Plzeń, Březolupy ……

    Přeci jenom je to divácky nezáživné když družstva jezdí jen několik týmů Prahy, Pardubic a stejní jezdci jezdí obě ligová patra. To není nic proti oboum jmenovaným klubům, díky nim se podařilo ligové soutěže zachovat alespoň v této podobě.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *