Tento článek má 869 přečtení

Krčmářovo vítězství v premiéře

Po dlouhých čtrnácti letech zavítala do Kopřivnice česká plochodrážní špička, aby tady bojovala o body do seriálu závodu Mistrovství České republiky jednotlivců. Nechyběly ani taková esa jako Václav Milík, Josef Franc či Eduard Krčmář. V napínavém závodě nakonec zvítězil Eduard Krčmář ze Slaného. O druhé místo byl vypsán rozjezd mezi Josefem Francem a Václavem Milíkem. Druhý jmenovaný dobře odstartoval a i přes veškerou snahu Josef France si Václav Milík dojel pro druhé místo. Franc tak končí třetí.

V neděli odpoledne počasí přálo až neskutečně dobře a tak byla naším asi největším konkurentem pouť v nedalekém Štramberku. I tak dorazilo do ochozů letního stadiónu něco kolem 2500 diváků. A že udělali dobře, se přesvědčili už v první jízdě. 

Potkali se v ní totiž dva velcí favorité. Josef Franc a Václav Milík. Vašek skvěle odstartoval, ale vedení neměl lehké. Po celou dobu musel odrážet útoky Josef France., kterým nakonec odolal a vykročil trojkou do závodu. Třemi body ovšem začal také Krčmář, Málek nebo třeba Petrák. 

Hned pátá jízda převedla k souboji Krčmáře a Milíka a znovu se bylo na co dívat. Milík však prokázal zkušenosti a znovu vyhrál. To kopřivnický miláček Josef Franc nezaváhal a vyhrál.  Růžky začal ovšem vystrkovat ještě Zdeněk Simota, který porazil Martina Málka a rázem jsme po druhé sérii jízd měli pět jezdců s pěti body, jelikož také pardubický Hynek Štichauer po úvodní dvojce přidal tříbodový díl.

Nic náhodě nechtěl nechat v neděli ani Matěj Kůs. Ten si v deváté jízdě vyšlápl na dvojici Milík – Simota a vyhrál. Václav Milík v této jízdě dojel dokonce až třetí. K žádnému překvapení už však u dalších adeptů na medaili nedošlo. Franc, Krčmář a Málek brali znovu plný počet. Zaváhal snad jen Štichauer, který musel celou jízdu sledovat záda Edy Krčmáře. Ve vedení to bylo velmi nabité. Milík, Simota Štichauer měli na svém kontě sedm bodů, ještě o bod více měli u svého jména Franc, Krčmář a Málek.

Do výherní koleje se vrátil Václav Milík, když porazil Štichauera, kterému se pomaličku začínalo stupně vítězů vzdalovat. Zajímavý souboj však čekal diváky v šestnácté jízdě, kde se proti sobě měli postavit Franc a Krčmář. Eda Krčmář odstartoval skvěle a až do konce jízdy odolával Josefu Francovi v jeho atacích. Po čtvrté sérii vyčníval jednobodovým náskokem pouze Eda Krčmář. Za ním to však bylo nahuštěno deseti bodovými Francem, Milíkem a Simotou. Také devíti bodoví Kůs a Málek nebyli bez šancí na úspěch. 

Vše, vlastně skoro vše musela rozlousknout až poslední série jízd. Nejprve si tři body a celkových třináct zajistil Vašek Milík a začalo se spekulovat. V další jízdě totiž startoval Eda Krčmář proti Matěji Kůsovi. Bylo jasné, že pokud Krčmář vyhraje, stane se i celkovým vítězem se čtrnácti body. Do vedení šel také hned po startu. Ovšem Matěj Kůs, který také potřebuje sbírat body do seriálu čtyř závodů o český titul zahájil nebezpečný útok. Mnohdy měl Krčmář co dělat, aby se nepropadl na druhé místo. Vedení však udržel  a bylo jasno. Eda Krčmář svůj první závod na našem kopřivnickém ovále vyhraje. Dobrá práce při premiéře. A spekulace mohli začít znovu. Poslední jízda základního rozpisu totiž svedla k boji hned tři velké favority Josef France, Zdenka Simotu a Hynka Štichauera. Situace byla jasná. Ať už vyhraje tuto jízdu Franc či Simota, vítěz půjde do rozjezdu s Milíkem. Kdyby ovšem vyhrál Štichauer, Franc či Simota by dojeli druzí, měl by Milík jisté druhé místo a rozjíždělo by se o třetí pozici. Vše rozluštil během chvilky Josef Franc. Vyhrál a bylo jasné, že druhou a třetí příčku bude vypsán rozjezd.

Po vylosování startovních pozic už nezbývalo nic jiného, než start. Ten se povedl raketově Milíkovi. Franc však vypálil pilně za ním a nenechal na Milíkovi svou kůži lacino.  Útok se však nakonec Francovi nepovedl a tak se ze stříbrné medaile raduje Václav Milík a z bronzu Josef Franc.

Výsledky:
1. Eduard Krčmář, 3ton Slaný (3,2,3,3,3) 14
2. Václav Milík, ZP Pardubice (3,3,1,3,3) 13+3
3. Josef Franc, Markéta Praha (2,3,3,2,3) 13+2
—–
4. Zdeněk Simota, PK Plzeň (2,3,2,3,1) 11
5. Hynek Štichauer, ZP Pardubice (2,3,2,2,2) 11
6. Martin Málek, AK Březolupy (3,2,3,1,2) 11
7. Matěj Kůs, Markéta Praha (1,2,3,2,2) 10
8. Michal Škurla, Markéta Praha (1,1,2,3,0) 7
9. Martin Gavenda, AK Březolupy (0,1,1,2,3) 7
10.  Jaroslav Petrák, ZP Pardubice (3,0,2,1,0) 6
11. Petr Chlupáč, Markéta Praha (2,0,0,1,1) 4
12. Ondřej Smetana, Markéta Praha (1,2,1,0,0) 4
13. Jan Kvěch, Markéta Praha (1,1,0,0,1) 3
14. David Pacalaj, SC Žarnovica (0,0,0,0,2) 2
15. Patrik Mikel, ZP Pardubice (0,0,1,0,1) 2
16. Jakub Valkovič, SC Žarnovica (0,1,0,1,0) 2
17. Filip Hájek, Markéta Praha

foto: Radim Pustějovský a Radek Caga

2 Replies to “Krčmářovo vítězství v premiéře

  1. Vážení přátelé, opět si zasluhujete od nás diváků úctu za odvedenou práci. Skvělé odpoledne a je jen škoda,že do tohoto zasáhla pouť ve Štramberku. Určitě odčerpala spoustu dalších diváků.
    Mám jen jeden námět do budoucna. Nebylo by možné prostor pod tribunou kolem startu oddělit páskou jak v minulosti. Proč to píši, před nástupem jezdců se tam nahrnuli lidé a ač jsme seděli ve 4 řadě na tribuně na 3 a 4 startovní místo jsme neviděli . Navíc se tam nakvartíroval jeden opilecký exibicionista, který nebral ohledy na nikoho.
    Neberte to jako stížnost, to by bylo vůči Vám nespravedlivé.

  2. Já také zasílám pořadatelům díky za uspořádání tak kvalitního závodu a jsem šťastný, že se tu jedou 4 závody ročně. Trochu mě vrtá stále hlavou, že je to jednokolejka a nedá se předjíždět, ale nemůže být hne všech pět P, vždyť to vypadalo 9 let, že už nebude nic. Je to tím, že je ta dráha tvrdá a jak je dlouhá tak i rychlá ?

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *