1 203 přečtení

Česká plochodrážní špička se stěhuje do Kopřivnice

Po loňské úspěšné obnově ploché dráhy v Kopřivnici prokázal kopřivnický klub pořadatelské zkušenosti a vedení české ploché dráhy nám přidělilo podnik té nejvyšší úrovně Mistrovství České republiky jednotlivců. Znamená to tedy, že se k nám v neděli sjede kompletní česká špička v čele s našimi třemi nejlepšími jezdci současnosti Václavem Milíkem, Josefem Francem a Eduardem Krčmářem.

Václav Milík je zárukou kvality už z toho důvodu, že je jezdcem polské Wroclawi v nejlepší lize světa, kde je hlavním tahounem svého týmu po boku takových hvězd jako Tai Woffinden či Maciej Janowski, vloni vyhrál 69. Zlatou přilbu v Pardubicích, v Mistrovství Evropy obsadil třetí místo a v prestižním závodě Speedway Grand prix v Praze na Markétě mezi světovou elitou skončil třetí.

Druhým velkým favoritem je Josef Franc. V Kopřivnici dobře známý jezdec. Vloni tady dokázal dvakrát vyhrát a kopřivnický ovál zná velmi dobře. Vloni se stal třetím nejlepším mužem světa na dlouhé ploché dráze a letos začal sezónu velmi dobře. První závod seriálu Mistrovství České republiky vyhrál s přehledem a v sobotu se mu podařilo postoupit do prestižního seriálu Speedway European Championship, tedy Mistrovství Evropy, kde mimo našeho Václava Milíka startují takové hvězdy jako Emil Sajfutdinov či Nicki Pedersen. V kvalifikačním závodě Challenge v italském Terenzanu obsadil třetí místo. Letos bude znovu cílit za úspěchem na dlouhé dráze, kde se netají tím, že chce získat i titul Mistra světa.

Eduard Krčmář je třetím velkým favoritem. Mladý talent ze Slaného, který letos přešel do seniorské kategorie je velkou oporou polského týmu Start Gniezno, kde pravidelně boduje vysokým ziskem. V juniorské kategorii se několikrát účastnil světové finálové série, kde se umísťoval pravidelně v první desítce. V loňském roce vybojoval první místo v silně obsazené Zlaté stuze juniorů a ve Zlaté přilbě skončil těsně před branami finále.

Další várkou jezdců, kteří by mohli zasáhnout do bojů o medaile jsou Hynek Štichauer, Zdeněk Simota, Martin Málek, Matěj Kůs, Zdeněk Holub či Ondřej Smetana s Michalem Škurlou. Všichni jsou již několik let pravidelnými účastníky Mistrovství České republiky jednotlivců a reprezentují naší vlast i v závodech Mistrovství světa a Evropy. Všichni kromě Zdenka Holuba už v Kopřivnici startovali minimálně jednou v loňském roce. Martin Málek tady dokonce vyhrál 2. Memoriál Michala Matuly.

Mile překvapit mohou také české či slovenské vycházející hvězdy juniorského věku jako Patrik Mikel, Jan Kvěch, David Pacalaj a Petr Chlupáč. Druhý jmenovaný tady dokázal v loňském roce vybojovat titul Mistra ČR v kubatuře do 250 ccm. Výkonnost všech těchto mladíku se stále zvyšuje a všichni mohou jen mile překvapit svou bojovností.

V pozadí však nemůžeme nechat ani poslední dva jezdce základního rozpisu Martina Gavendu a Jardu Petráka. Oba patří již mnoho let k české špičce a jsou zárukou kvality. No a z pozice náhradníků budou na svou příležitost čekat Jakub Valkovič z Žarnovice a Filip Hájek z Prahy, který bezkonkurenčně ovládl úvodní závod Mistrovství České republiky juniorů.

Nedělní závod startuje ve 14:30.

Startovní listina:
1. Václav Milík, ZP Pardubice
2. Ondřej Smetana, Markéta Praha
3. Patrik Mikel, ZP Pardubice
4. Josef Franc, Markéta Praha
5. Jaroslav Petrák, ZP Pardubice
6. David Pacalaj, SC Žarnovica
7. Jan Kvěch, Markéta Praha
8. Petr Chlupáč, Markéta Praha
9. Eduard Krčmář, 3ton Slaný
10. Michal Škurla, Markéta Praha
11. Zdeněk Simota, PK Plzeň
12. Zdeněk Holub, Markéta Praha
13. Martin Gavenda, AK Březolupy
14. Hynek Štichauer, ZP Pardubice
15. Martin Málek, AK Březolupy
16. Matěj Kůs, Markéta Praha

17. Jakub Valkovič, SC Žarnovica
18. Filip Hájek, Markéta Praha

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *