Trénink dopadl na jedničku

Fotografie uvnitř –
Reportáž České televize uvnitř –
První trénink na nově opravené dráze dopadl dnes na jedničku. Minulý týden byla kopřivnické dráze mezinárodním rozhodčím Pavlem Váňou, který na všechno pěl chválu, udělena licence a my na ní po velké dřině můžeme konečně pořádat závody a taky tréninky. Dnes se zde sjelo několik plochodrážníků, aby odzkoušeli ovál.

Reportáž České televize
Podívejte se ještě než se rozečtete na reportáž, kterou u nás natočila Česká televize Ostrava. Stačí pouze kliknout ZDE

Motory na kopřivnickém ovále hřměly už úderem třinácté hodiny, kdy první jezdci přetnuli slavnostní pásku před vjezdem na dráhu. Martin Gavenda, co by hlavní aktér testování dráhy byl nadšen. „První jízda co jsem jel byla skvělá, dráha tvrdá, sedělo to, super.“ říká Martin Gavenda, extraligový jezdec. Po odjetí několika jízd, kdy mu dělal společnost na dráze Miroslav Křenek, vyjeli na dráhu i dva muži z rodinného klanu Matulů. Pavel dokazoval, že jízdu smykem ještě zdaleka nezapomněl a hlavně jeho otec Zdeněk tu dnes na špičkově připravené dráze předváděl skvělé kousky. Což o to, ale panu Matulovi je už přes osmdesát let, ale na dráze se proháněl smykem, jako by to byl nějaký mladík. Oblečen v dobové kombinéze a přilbě si hned našel mnoho příznivců v početném publiku. Na dráze se objevil i Lukáš Hromádka, který navíc přivezl na chystanou výstavu s tematikou plochodrážní historie mnoho zajímavých materiálu.

Na dráhu vyjeli i talentovaní mladíci. Z Březolup přijel kopřivnický ovál vyzkoušet mladičký, teprve devítiletý Štěpán Jurča. Ten na své 125 Shupa předváděl parádní jízdu. Také kopřivnický talent a nováček Honza Macek řádně proháněl stroj Shupa v týmových barvách a v neposlední řadě další adept na plochodrážní řemeslo Roman Marek, který mimo 125 Shupa, jezdil i na Flattracku.

Barvy Flat Tracku přijel do Kopřivnice hájit při dnešním tréninku přerovský Petr Kolář, který startuje v Mezinárodním Mistrovství České republiky a z Nového Jičína dorazil Tomáš Horuta. Oba si dráhu také moc pochvalovali a už teď se těší na další svezení u nás v Kopřivnici.

V depu se v průběhu tréninku, který se vystřídala a mnoho rozhovorů natočila Česká televize, Kabelová televize Kopřivnice, ale i Český rozhlas Ostrava a také specializovaný plochodrážní web www.speedwayfakta.cz. O vysílání reportáží Vás budeme informovat na Facebooku či tady na našem webu.

Mimo trénující jezdce se to v depu hemžilo také bývalýma kopřivnickými legendami. Mimo jiné dorazil a práci našeho klubu velmi chválil pan Čestmír Váňa, někdejší český reprezentant na ploché dráze, Emil Ondrašík, Láďa Paiger, Jarda Lach, Jarda Gavenda a další. 

„Bylo to něco parádního slyšet znovu plné depo motorek a o to více to těší, že je to po takové době a takové dřině.“ říká Martin Hyvnar, předseda našeho klubu, jehož slova musíme doplnit větou. Stálo to za to a je to nádhera.

Samou chválou oplýval i Richard Dufek. „Musím říct, že se nám to fakt povedlo. Dráha dobrá, trénovalo se v pohodě, žádný pád a hlavně jsme odzkoušeli ovál před blížícím se závodem.“ říká Dufek. „Hodně nám daly informace od Martina Gavendy a jeho otce Jardy Gavendy, ovál je dobrý, jen to chce ještě několik změn, které už jsou však běžnou údržbou dráhy jako všude jinde.“ zakončil dnešní trénink Richard Dufek.

Kdo a na čem trénoval:
Martin Gavenda – plochá dráha
Miroslav Křenek – plochá dráha
Pavel Matula – plochá dráha
Zdeněk Matula – plochá dráha veterán
Lukáš Hromádka – plochá dráha veterán
Jan Macek – plochá dráha 125 ccm
Roman Marek – plochá dráha 125 ccm+flattrack FT veteran
Štěpán Jurča – plochá dráha 125 ccm
Petr Kolář – flattrack FT classic
Tomáš Horuta – flattrack FT classic

2 Replies to “Trénink dopadl na jedničku

  1. Paráda, příjemná atmosféra, krásné počasí, silný motorky od veteránů až po současné a na nich se proháněli kluci od 9 do 80 let. Nemělo to chybu.

  2. Ahoj máte v plánu dělat nějak pravidelně tréninky? nebo to bylo jen kvůli testování dráhy ?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.