Boj o vedení v lize pokračuje v Kopřivnici

Letos třetí závod na ploché dráze v Kopřivnici bude jedním z vrcholů této sezóny a pojede se už 10.9.2023 od 14 hodin, kdy bude zahájen slavnostním nástupem. Ještě na začátku roku to vypadalo, že ani ligu nepojedeme, ale díky firmám SPT a PROFIL Team se vše v dobré obrátilo a kopřivnický tým znovu bojuje o body v ligové soutěži a reprezentuje město Kopřivnice.

V úvodním závodě ve slovinském Kršku obsadil kopřivnický tým třetí příčku a to jen díky několika problémům s technikou. Byl to začátek sezóny a jezdci se teprve rozjížděli. Po dlouhé pauze se první liga dostala ke slovu dvěma závody ke konci července. Na pražské Markétě se našim podařilo zajet skvělý závod a v sestavě Josef Franc, Hynek Štichauer, Jan Macek a Radek Bambuch vybojovat prvenství. Druhý den se pokračovalo třetím kolem v Pardubicích a kopřivnický tým byl řádně natěšen po pražské výhře. Nicméně každý den je jiný a každá dráha taky. V Pardubicích se nepodařilo obhájit první místo z Prahy a náš tým skončil na nepopulární bramborové pozici.

Před kopřivnickým závodem je však průběžná tabulka velmi zamotaná a nikdo nemá nic jisté. V čele je AMD Krško, které má dvanáct tabulkových bodů, druhou příčku drží Markéta Praha s body jedenácti a náš kopřivnický tým je třetí s body deseti. Těsně za našim týmem však číhá Žarnovica, která má devět bodů. Už toto napovídá, že závod v Kopřivnici může ledasco napovědět o konečném pořadí ligy v letošním roce. Náš tým, který bude nejspíše startovat znovu ve své tradiční sestavě bude chtít navázat na pražský triumf, ale také na domácí vítězství z loňského roku. Ovšem i ostatní týmy slibují nabité sestavy, které se dozvíme nejdříve den či dva před závodem. Ale z jistotou můžeme tvrdit, že se tady může ukázat třeba v barvách Prahy Petr Chlupáč, Daniel Klíma, Jan Kvěch, Adam Bubba Bednář, za Žarnovici Jakub Valkovič, Sebastian Kössler, Bruno Belan, za Krško Nick Škorja, Ričards Ansviesulin nebo za |Pardubice Jarda Petrák, Matouš Kameník, Jan Jeníček či Jan Hlačina. Jaké sestavy jednotlivé týmy nasadí je zatím ve hvězdách, každopádně všem jde o hodně a hodně se může rozseknout už v Kopřivnici.

„Věříme, že na závod dorazíte v hojném počtu a SPT PROFIL Team podpoříte hlasitým povzbuzováním.“ vzkazuje fanouškům kopřivnického týmu předseda klubu a zároveň manažér týmu Tomáš Wanke.