Tento článek má 493 přečtení

Nový ligový host Hynek Štichauer ovládl Přebor

Včerejší závod Přeboru České republiky jednotlivců byl poznamenán zejména nedostatkem přihlášených jezdců, ale posléze i dvěma pády hned v úvodní sérii jízd. Nejprve Matěj Frýza z Plzně, který se na kopřivnickém ovále ukázal poprvé ve své kariéře, zahodil svůj motocykl až za mantinel. Hned v další jízdě se ve výjezdu z poslední zatáčky poroučen k zemi pardubický Jan Jeníček. Zatím co Frýza svůj pád ustál bez následku na zdraví, z Jeníčkem to bylo horší. Sanitka zraněného Jeníčka odvezla nejprve do depa, poté byla přivolána záchranná služba a jezdec byl za depem ještě dlouhou dobu ošetřován. Čekalo se na sanitku a závod zatím nemohl pokračovat. Jakmile byl Jeníček převezen pro další vyšetření do novojičínské nemocnice, mohl závod pokračovat a nakonec celý dojet pod umělým osvětlením. Pozdější zprávy z nemocnice mluvily o dvojitém zlomení zápěstí, slabším otřesu mozku a z počátku diagnostikované poškození obratle bylo naštěstí vyvráceno. Honzovi přejeme brzké uzdravení a vrácení na ovály.

Závod se nakonec stal jasnou záležitostí pardubického Hynka Štichauera, neboli našeho ligového hosta. Byť měl někdy co dělat, aby si své vedení udržel. zejména v souboji s Martinem Málkem, ale i nakonec druhým Matoušem kameníkem, kterému se v Kopřivnici velmi dařilo. O bronzovou medaili musel být vypsán rozjezd mezi Jardou Vaníčkem a Patrikem Linhartem. Ten nakonec na svou stranu přetáhnul mladší Jaroslav Vaníček, ovšem smůlu měl v rozjezdu Linhart, kterému upadnul hák na levé straně a bez háku se prostě plochá dráha jet nedá.

Kopřivničtí jezdci, pokud mezi ně budeme počítat i našeho dalšího hosta Martina Málka se umístila bohužel spíše ve druhé polovině výsledkové listiny. Martin Málek na tom byl nejlépe, byť jednu jízdu pro poruchu na motocyklu musel doběhnout do cíle a dvou jízd se nemohl kvůli opravě zúčastnit. Martin skončil desátý. Jedenáctou příčku a pět bodů měl na svém kontě Jakub Sazovský a Radek Bambuch vyjezdil tři body a dvanáctou příčku. Ovšem u Radka to mohlo být bodů daleko více. Nejprve upadl ve třinácté jízdě se třetího místa a poté zaznamenal další pád v jízdě s číslem osmnáct dokonce z prvního místa. Ale jsou to závody a na kdyby se nehraje. Kluci dojeli ve zdraví a nyní je čeká ještě několik tréninků a v pondělí 9. května mistrák juniorů v Pardubicích.

Divákům se omlouváme za časovou prodlevu způsobenou pádem Honzy Jeníčka, za neplně obsazené jízdy, které my bohužel nedokážeme ovlivnit a hlavně za přízeň a trpělivost při čekání a posléze fandění našim juniorům.

Výsledky:
1. Hynek Štichauer, ZP Pardubice (3,3,3,3,3) 15
2. Matouš Kameník, AK Divišov (3,2,3,2,3) 13
3. Jaroslav Vaníček, Markéta Praha (3,3,2,2,2) 12+3

4. Patrik Linhart, AK Slaný (2,2,3,3,2) 12+2
5. Jaroslav Petrák, ZP Pardubice (3,1,3,2,1) 10
6. Michal Baštecký, Markéta Praha (2,3,1,1,3) 10
7. Bruno Belán, AK Slaný (1,3,2,0,3) 9
8. Matěj Frýza, PK Plzeň (Fd,0,2,3,2) 7
9. Jakub Exler, Markéta Praha (2,2,2,d,1) 7
10. Martin Málek, AK Březolupy (1,-,-,3,2) 6
11. Jakub Sazovský, WALBO Kopřivnice (2,1,0,1,1) 5
12. Radek Bambuch, WALBO Kopřivnice (1,1,1,F,F) 3

13. Jan Jeníček, ZP Pardubice (Fd,-,-,-,-) 0

foto: Martin Hoďák

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *