Tento článek má 397 přečtení

Kopřivnický tým je vyzbrojen pro ligu družstev

Letošní sezóna je pošramocená pro náš plochodrážní klub nejen rekonstrukcí stadiónu a Covid-19, ale i budováním ligového týmu. Aktivní kariéru plochodrážníka ukončil Roman Marek a přestoupil do kategorie Flat Track. Michal Škurla se pro letošní sezónu rozhodl přerušit aktivní činnost a oba naši mladíci Radek Bambuch a Kuba Sazovský ještě nedosahují takových výkonů hodných ligového závodění.

Z původního týmu nám tedy zůstal jen Jan Macek, Martin Málek a Sindy Weber. Vedení klubu však nesložilo zbraně a jednalo o startu a hostování nových posil našeho týmu, který vstoupí do ligové soutěže už 2. července ve slovenské Žarnovici. Kvůli pandemii byla ligová soutěž zkrácená na pouhé dvě kola, což znamená, že 1. liga družstev vyvrcholí 5. září na našem ovále.

Vzhledem k tomu, že nám zůstali jen tři jezdci použitelní pro závody 1. ligy, museli jsme začít hledat kvalitní náhrady za Michala Škurlu i za Romana Marka.

Nakonec se nám podařilo zajistit náhradu špičkového kalibru. Barvy našeho klubu bude v první lize hájit v Kopřivnici tolik oblíbený Josef Franc, což náhrada vskutku špičková.

Druhou posilou naší sestavy je jezdec, nesoucí jméno v Kopřivnici rovněž velmi známe. Z polského Rybnika se do naší sestavy dostává Lars Skupien, jehož strejdové Anton a Eugeniusz hájili barvy klubu v devadesátých letech.

Další posilou je jezdec německého Landshutu, mladičký Mario Niedermaier, se kterým jsme měli rozjednaný kontrakt již začátkem sezóny. Co se týče zahraničních posil, momentálně ještě jednáme se Slovincem, mimo jiné vítězem loňské slovenské Zlaté přilby Matičem Ivačičem. Situace s hostováním v 1. lize však je striktně dána pravidly, která říkají, že žádný cizinec kromě Slováka nemůže startovat. Náš klub však bude start každého zahraničního jezdce projednávat individuálně a bude mu vystavena případná výjimka.

AK WALBO Railway Kopřivnice 2020 (pro 1. ligu družstev):
1. Jan Macek
2. Martin Málek
3. Josef Franc
4. Sindy Weber
5. Lars Skupien (Polsko)
6. Mario Niedermaier (Německo)
7. Matič Ivačič (Slovinsko)
8. Radek Bambuch
9. Jakub Sazovský

3 Replies to “Kopřivnický tým je vyzbrojen pro ligu družstev

 1. Vím že to v naši ploché dráze není poslední cca dvě desítky let jednoduché a letos už vůbec ne.
  Extraliga má být tříkolová s cizinci a s třemi až čtyřmi týmy, 1. liga dvoukolová a jak vidno také s cizinci a s účastí české jezdecké špičky a se čtyřmi týmy, z nichž dva jsou totožné s extraligou. Čili obě soutěže jsou pravidly letos skoro stejné a i z půlky jsou v nich stejné týmy, Nemělo by moudřejší letos obě ligy sloučit v jednu ?

 2. To by sice bylo hezké obě ligy sloučit, ale v momentě sloučení by jsme my přišli o hostování Pepeho France a více než dvě kola by jsme finančně neutáhli. Navíc jet Extraligu jen s Honzou, Sindy a jedním povoleným cizince v závodě a s Kubou a Radkem, kteří se zatím jen učí, je utopie. Ano pravda možná by nám Praha či Pardubice někoho půjčili, ale ti by museli půjčovat i do Slaného, protože za Slaný má Honza jet Extraligu. Takže by nám určitě nepůjčili France a jemu podobného.

 3. Praha by musela půjčit jezdce všem, protože jinde jezdci nejsou, už nejsou ani v Pardubicích a Slaném, pokud si je nepřetáhnou na ligu z Březolup, Liberce, Kopřivnice, Chabařovic a peníze asi také nejsou. Dělal jsem si pro sebe takový přehled, kolik je jezdců v pětistovkách dle účasti v Poháru:
  Praha: 11, Pardubice: 4, Slaný: 4, Březolupy: 2, Plzeň: 1, Kopřivnice: 1, Divišov:1 tj. suma 23 jezdců v ČR.
  A to s velkými otazníky nad některými, protože např. Patrik Linhart to po letech jen zkouší, atd.
  S nadsázkou a humorem, jedna liga, čtyři družstva (23:4) a výběr jezdce k tom či jinému družstvu by rozhodl pro ten rok los. Nenazýval bych je ani Prahou, Slaným, Pardubicemi, ale červeným týmem, modrým týmem …. Dělám si srandu, snad se podaří odchovat nějaký mladý a udržet je u toho sportu pár let, jinak je to v háji

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *