Tento článek má 1 155 přečtení

Na plochou dráhu v příštím roce třikrát

Tři závody klasické ploché dráhy se pojedou v příštím roce na kopřivnickém ovále. Pokud však počasí dovolí, budou to s ledovou plochou dráhou závody čtyři. Vedení klubu ve složení Tomáš Wanke, Richard Dufek a Eduard Kutáč dnes v Pardubicích dojednali na schůzi komise ploché dráhy podobu sezóny 2020 v Kopřivnice.

Sezóna bude sice opět z první poloviny roku ovlivněná dokončováním rekonstrukce Letního stadiónu, nicméně hned po dokončení budete moci vyrazit na plochou dráhu 12. července. Bude se jednat o 1. ligu družstev, kde se kopřivnické Walbo Railway utká s týmy z Pardubic, Prahy, Žarnovice a nováčkem z Chabařovic.

Podruhé se do ochozu stadiónu vypravíte po prázdninách a to 6. září. Tento podnik ponese punc mezinárodnosti. V Poháru přátelství se mezi sebou utkají týmy České republiky, Německa, Slovinska, Ukrajiny a Slovenska.

Posledním závodem sezóny bude 11. října závěrečný závod finálové série Mistrovství České republiky juniorů a v Kopřivnici bude i vyhlášen juniorský mistr do 21 let a mistr do 19 let.

Kalendář 2020:

104.01Mistrovství ČR na ledě
08.02Mistrovství ČR na ledě (náhradní termín)
212.071. liga družstev
306.09Pohár přátelství
411.10Finále MČR juniorů

11 Replies to “Na plochou dráhu v příštím roce třikrát

 1. Fajn, už se těším. Proč se nejede v Kopřivnici přebor, kde bychom mohli vidět kopřivnické jezdce ?

  1. Na příští rok jsme si moc vybírat vzhledem ke znovu poloviční sezóně nemohli. Jedeme ligu, takže jeden závod byl jasný a v tomhle uvidíme kopřivnický tým, takže je jasno komu můžete fandit. Pohár přátelství je pořadatelsky prestižní mezinárodní podnik a jeho uspořádání dělá našemu oválu, klubu, ale taky městu dobré jméno v motoristické Evropě. I tady bude možno fandit českému týmu, ve kterém bude s největší pravděpodobností startovat náš jezdec Jan Macek a v posledním závodě MČR juniorů uvidíme na ovále Jana Macka, Romana Marka a s největší pravděpodobností i další dva adepty kopřivnické ploché dráhy Jakuba Sazovského a Radka Bambucha, takže bude opět komu fandit.

 2. Děkuji za odpověď. Jsem hrozně vděčný, že se podařilo udržet 1. ligu v Kopřivnici i v sezoně 2020. Obzvláště když proskakují informace o okleštěné podobě extraligy 2020. V té 1. lize mě mate, že pojede 5 týmů a údajně bude 6 závodů, z důvodu koalice Chabařovice/Míšeň. Ví se podrobnosti, jako rozpisy, termíny, atd.

  1. Ano víme vše…jak rozpis, tak komplet kalendář. Rozpis bude jiný než letos. Bude 5 čtyřčlenných týmů v jednom závodě na 20 jízd. Šestý závod v Mišni je jen navíc. Kalendář celé ligy bohužel zatím zveřejnit nesmíme do oficiálního schválení Autoklubem. Momentálně řešíme sestavu týmu WALBO RAILWAY Kopřivnice pro rok 2020. Otevřela se totiž možnost zařadit do sestavy cizince, což rozhodně druhou nejvyšší českou ligu zkvalitni.

 3. Děkuj za informace.
  V ploché dráze mám vnitřní dilema. Komu ty závody slouží, zda jezdcům, nebo divákům. Jako divák chci vidět kvalitní závody, ale chápu, že jezdci, kteří se tomu sportu věnují a investovali do vybavení potřebují závodit.
  Z pohledu diváka vítám kvalitního cizince,v 1.lize, v přeboru že se jezdí kvalifikace o postup do závodu přeboru. Z pohledu českých jezdců to ale ubírá závodních možností. Nejsou-li závodní možnosti, je úbytek jezdců v ČR.
  Moc také nerozumím, proč je 1.liga i extraliga, když není kubů které jsou schopny to finančně a jezdecky utáhnout a když v nadcházejícím roce 2020 se v podstatě setře rozdíl mezi oběma ligami. Obě budou moci mít cizince, u obou se jede vždy jen 1 x na dráze zúčastněného klubu a obě ligy jsou z hlediska republiky celoplošné. Ba dokonce ta nižší zasahuje až na Slovensko a do Německa. Z toho pohledu se z 1, ligy vlastně stává tak trochu extraliga. Možná by bylo lepší, mít jednu ligu a rozdělit ji na západ a východ, aby nebyly tak velké finanční náklady. Vrcholem by bylo semifinále, finále. domnívám se, že by se snížily náklady pro klub i diváky. Kopřivnický fanoušek může zajet na závody povězme v rámci ligy – východ do Žarnovice, Březolup, Svitav, ale přeci jen Chabařovice, Míšeň už jsou dost z ruky. To platí i pro jezdce.
  Vím, že Kopřivnický klub nemůže za to, jak jsou nastaveny obě ligy, případně přebor, ale nějak mě v tom chybí větší smysluplnost pro obě zúčastněné skupiny, tj. jezdce a diváky.
  V nastávající sezoně 1. ligy bude tým Chabařovice / Míšeň zvýhodněn proti ostatním, protože pojede 2 x na domácí dráze před svým publikem, ostatní jen jednou. To zrovna není ze sportovního pohledu fér.

 4. Jet jen jednu ligu a rozdělit jí na východ západ je holý nesmysl. Vezměme si ten nepoměr. Západ by byla Praha, Slaný, Pardubice a dejme tomu Plzeň (ligu jet nechce) a východ potom Kopřivnice, Svitavy, Březolupy (nechtějí jet ligu) a Žarnovica. Nezdá se Vám ta západní skupina o dost silnější? Druhá věc je taky to, že my ligu jedeme jen proto, že nám na ní dává WALBO RAILWAY. Dvě ligy jsou závody navíc pro některé jezdce, kteří se nevejdou do sestav extraligy, plus pro ty, kteří se sice do extraligového týmu vejdou, ale výkonnostně jsou úplně jinde než ty opory týmů. Extraliga se zužuje na pouhé čtyři závody, protože na to jednoduše všechny kluby nemají a otevírá se tímto cesta i pro méně majetné kluby začít uvažovat o vstupu do Extraligy, jelikož náklady razantně klesnou. Závody v Chabařovicích a Mišni se pojedou den po sobě, takže to zase takový nášup nebude.

 5. Podle mého názoru je naše plochá dráha dlouhodobě v ekonomických a možná i jiných problémech. Je to s podivem, v době, kdy se obecně ekonomice daří, něco je špatně, jsem laik, takže nevím co, to přísluší řešit jiným.
  Nicméně nesouhlasím, že západní skupina by byla silnější než východní. Západní skupina by byla v hajzlu, protože Slaný a Pardubice mají peníze na ligu, nebo případně i obě ligy, ale když se podíváte na soupisky, tak nemají vlastní jezdce. Sestavy zachraňují kluci z Březolup, Žarnovice,do Slaného dodávají Chabařovice, atd. a myslím že i po Honzovi Mackovi brzy sáhnou ze Slaného nebo z Pardubic. Jedině Praha má peníze na klubové soutěže má i dostatek jezdců. Paradoxem je např. , že Březolupy mají tři zkušené jezdce a nemají peníze na ligu. Myslim, že by byly s nějakou posilou docela konkurence schopní.
  Ti co jsme starší, pamatujeme v ploché dráze určitě lepší časy. Já např. pamatuji 3 ligy a tuším že i v té nejnižší se jelo osm závodů v roce. Co bylo, to bylo.
  Vám ale patří dík, že v těch nelehkých časech držíte plochodrážní klub Kopřivnice na slušné úrovni a Walbu Railway, že sponzoruje náš 1. ligový tým. Dostali jsme se tady z nuly na nadprůměr ČR. Snad ta rekonstrukce stadionu dopadne dobře i pro plochodrážní ovál a už se těším na ty tři závody, které jsou v plánu na rok 2020.

 6. Ono je trošku rozdíl, kdo ty jezdce financuje. Březolupy sice mají tři jezdce, ale nefinancují jejich závodění. Výchova mládeže stojí neskutečný ranec. Náš klub dotoval téměř 100% všechny naše kluky. Výkony např. Jana Macka šly rapidně nahoru, ovšem ve finančních možnostech klubu je toto maximum a s touto technikou už by se dále neposouval a stagnoval by. Dnes už to bohužel není a nikdy už asi nebude na odchovancích. Vždyť ani ta Praha nemá jen pražáky. Např. Smetana, Kvěch, Klíma a mnoho dalších. Plochá dráha je velmi drahý sport a ani když se ekonomice daří dobře, neznamenáto že se peníze do tohoto sportu pohrnou. Navíc je náš sport hodně nízko v žebříčku popularity.

  1. Proto by měla být nějaká cesta ke zlevnění toho sportu a aby tolik nezáleželo jen na technice a na jejím vyladění, tuším že se o to pokoušel projekt JAWY 500 + a měla by být větší propagace ploché dráhy, třeba v TV. Už jenom z toho důvodu, že ty mladý divoký kluky s motorkami raději vidím organizovaný ve sportovních klubech a na uzavřených tratích, než na croskách v lese, či nadupaných silničkách v plném provozu.
   To jsou věci které já a asi ani Vy neovlivníte. Děkuji za Vaši trpělivost v diskuzi. Přeji úspěšné sestavení 1. ligového týmu.

 7. Dobrý večer, před 2 dny jsem při rodinném posezení se zeptal jednoho ze zastupitelů jak pokračuje rekonstrukce stadionu, jak to bude vypadat s dráhou na pl. dráhu . Bylo mi sděleno,že oprava pokračuje a jak to bude s plochou dráhou je nejisté. Když jsem se zeptal proč, tak odpověď zněla “ položením atletické dráhy, na tuto směs nesmí přijít žádné výfukové splodiny ,neboť ji poškozují a činností jezdců by k tomu došlo . / Udajně je to i uvedeno v technické zprávě k tomuto materiálu /. Atleti prý budou dělat obstrukce a nedávat souhlas k závodům a takto plochou dráhu vyšachovat ze stadionu. Nevím co je na tom pravdy a jak to máto ošetřeno do budoucna, ale je fakt,že vedení Kopřivnice /lidospráva / je schopna všeho.

  1. Momentálně je situace taková, že poměrně pravidelně chodíme na kontrolní dny se Správou sportovišť a zhotovitelem projektu. Byl tu dokonce mezinárodní plochodrážní rozhodčí pan Váňa, jenž uděluje licence plochodrážním oválům a podle jeho slov byl spokojen. Co se píše v dokumentaci k povrchu atletické dráhy nevím, ale vím, že je to, aby se na dráhu neprášilo vyřešeno v projektu speciálním zavlažováním a čistícím strojem. Zda budou dělat Atleti obstrukce a nedávat souhlas k závodům je pouze a jen na jejich svědomí. My jako klub máme přislíbeno od vedení města, že bude umožněn na stadiónu provoz všem sportům. Vše bude pochopitelně ošetřeno smluvně. Tuto smlouvu by jsme měli v nejbližších dnech obdržet a určitě se jí bude zabývat právní oddělení Autoklubu České republiky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *