Tento článek má 255 přečtení

Macek pojede podruhé Extraligu, tentokrát za Zlatou přilbu Pardubice

Jelikož se AMK Zlatá přilba Pardubice musí v zítřejším kole obejít bez Hynka Štichauera a taky zraněného juniora Daniela Šilhána, rozhodl se manažér pardubického celku pan Vozár sáhnout do kopřivnických řad pro našeho juniora Jana Macka. Ten se tak letos již podruhé představí v české nejvyšší plochodrážní soutěži, Poprvé to bylo ve slovenské Žarnovici v barvách INTERTEAMU. Závod ve Slaném startuje od 16:30.

Startovní listina:

AK 3ton Slaný:
1. Eduard Krčmář
2. Jakub Valkovič
3. Martin Málek
4. Zdeněk Simota
17. Jakub Jamróg

AMK ZP Pardubice:
5. Jaroslav Petrák
6. Jan Macek
7. Martin Gavenda
8. Patrik Mikel
18. Václav Milík

AK Markéta Praha:
9. Petr Chlupáč
10. Josef Franc
11. Ondřej Smetana
12. Zdeněk Holub
19. Jan Kvěch

SC INTERTEAM:
13. Michal Tomka
14. Filip Hájek
15. David Pacalaj
16. Michal Škurla
20. Daniel Klíma

2 Replies to “Macek pojede podruhé Extraligu, tentokrát za Zlatou přilbu Pardubice

  1. Nerozumím kdy jezdec může jet zajiný tým. Mě laikovy připadá, že kdokoliv může jet za kohokoliv. Honza za Intertým, teď za Pardubice, 1. ligu za Kopřivnici. Mnozí další jezdci to mají obdobně, viz např Holub. Je nějaké pravidlo?

    1. Pokusím se odpovědět co nejlépe budu umět. Jednotliví jezdci jsou napsáni na soupiskách týmů. Někteří jezdci mají povoleno hostování v jiných týmech a tudiž v případě, že o daného jezdce jeho mateřský klub nemá momentálně zájem, může startovat za tým, se kterým má domluveno hostování (případ Holuba, Valkoviče, Škurly). Jiný případ je případ našeho Jana Macka. Jezdec z nižší ligy může startovat za jakýkoliv tým vyšší ligy, pokud však jeho bodový průměr v minulé sezóně nepřokročil…teď nevím kolik…bodů na závod, což Honzův určitě nepřekročil. Honza, nebo i Roman by tedy mohli startovat klidně v každém kole za jiný tým. Pokud ovšem vedení Kopřivnice povolí hostování, což většinou povolíme, protože to je pro Honzu nesmírná zkušenost. Hostování za Interteam jsem dohodl v sobotu po prvni lize s manažerem Interteamu a hostování za Pardubice jsme dojednali během středečního dopoledne s panem Moravcem. Mohla by nastat insituace, že by o Honzu mělo zájem týmů několik a pak by možná rozhodovaly peníze…ale to se zatím nestalo. Podobně to z hostování měli za Kopřivnici třeba Michal Škurla či Daniel Klíma. My jsme vždy museli počkat, až jestli o něj bude mít zájem jejich mateřský klub ( v tomto případě Markéta Praha) a až poté jsme mohli dělat sestavu. Snad jsem to vysvětlil dobře. Kdyby něco nebylo jasné, klidně se ptejte dále.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *