Tento článek má 559 přečtení

Máme jasno co bude dál

Jak jste možná všichni už zaregistrovali, kopřivničtí atleti získali dotaci od MŠMT na rekonstrukci Letního stadiónu a město Kopřivnice přispěje další částkou na její realizaci. Při této rekonstrukci se ovšem počítá s plochodrážním oválem, což pro nás jako AKPD Kopřivnice znamená přežití. Ovšem nebude to přežití jednoduché. Naše rozjetá sezóna dostane velkou trhlinu v tom, že nebudeme moci uspořádat závody v termínech od 1. července, kdy započne rekonstrukce. Znamená to závod Flat Tracku, Mistrovství České republiky dvojic v srpnu a zářijový Pohár přátelství. Jak to bude dál? To se dozvíte v článku

Vedení našeho klubu však nehodilo flintu do žita a vynaložilo veškerou sílu do jednání s Autoklubem České republiky, Markétou Praha a dalšími subjekty. Výsledkem několika dlouhých jednání je takový.

Jelikož jsme byli nuceni nafukovací mantinely, které jsou povinné k uspořádání mistrovského závodu odvézt do Mariánských lázní a na uspořádání závodů nám zbyl pouze červen. Uvidíte už na plochodrážním stadiónu v roce 2019 pouze jedny závody.

Původní plán uspořádat 2. června Flat Track padla s technických důvodů do zapomnění. „Poté co jsme odvezli nafukovačky do Mariánek, jsou mantinely holé, ale trčí z nich speciální držáky pro zavěšení nafukovaček. Ty by jsme pro uspořádání Flat Tracku museli pracně odstranit, ale to není možné z důvodu, že bychom na ně nemohli poté zavěsit nafukovačky pro poslední závod v roce 2019. „ vysvětluje ve stručnosti důvod zrušení Flat Tracku Richard Dufek, místopředseda klubu.

Posledním závodem v Kopřivnice, před roční pauzou, kdy bude probíhat rekonstrukce atletického oválu a fotbalového hřiště, bude závod MISTROVSTVÍ ČESKÉ REPUBLIKY DVOJIC. „Závod se uskuteční 23. června od 15 hodin a je to jediná možnost i vzhledem ke kalendářům FIM, FIM Europe a ostatních národních kalendářů, kdy můžeme tento podnik odjet. „ říká předseda klubu Tomáš Wanke. “ Dohodli jsme se s Markétou Praha, že nám zapůjčí své nafukovací mantinely, jelikož oni budou rovněž slavnou pražskou Markétu rekonstruovat. Nafukovačky z Prahy budeme nuceni dovézt v neděli 16. června, den po pražské Speedway Grand Prix a týden před našim závodem, následně je namontujeme u nás v Kopřivnici, aby byly pro náš letošní poslední závod 23. června připraveny.“ doplnil Wanke.

Poté se plochodrážní motocykly v Kopřivnici na rok odmlčí. „Plán Správy sportovišť a města Kopřivnice je, že bude rekonstrukce hotová do konce června 2020. To pro nás znamená rok bez závodů tady v Kopřivnici. Nicméně klub funguje dále. Čeká nás poslední kolo 1. ligy, kde držíme skvělé druhé místo, juniory čeká ještě mnoho závodů Přeboru České republiky, vrcholit bude i juniorský šampionát jednotlivců, pojedou se v Pardubicích i juniorská družstva, kam jsme náš tým rovněž přihlásili. V neposlední řadě pojedou naši kluci i polskou juniorskou ligu s českou reprezentací a i nadále se budeme věnovat tréninkům, ke kterým už máme mimo Jana Macka a Romana Marka další tři adepty, kteří se začínají učit na motocyklech do 125 ccm a do 250 ccm. Stížené to pro nás bude, že se tréninky nebudou moci odehrávat na našem domovském ovále, ale různě po republice.“ zrekapituloval zbytek sezóny Tomáš Wanke

Proto kdo máte plochou dráhu a náš klub rádi, ale i ti co jste se na nějakou plochou dráhu do Kopřivnice chystali poprvé neváhejte. 23. června od 15 hodin při Mistrovství České republiky dvojic máte na rok poslední šanci.

23. června 2019 15:00Mistrovství České republiky dvojic s kopřivnickými dvojicemi na startu
!!! ZRUŠENO !!!Mistrovství České republiky Flat Track
!!! ZRUŠENO !!! Pohár přátelství
!!! Hledá se prostor !!!Plochá dráha dětí (Zatím nevíme KDY a KDE by se akce konala)
!!! Hledá se prostor !!! Závěr sezóny 2019 (Zatím nevíme KDY a KDE by se akce konala)

foto: Radim Pustějovský

One Reply to “Máme jasno co bude dál”

  1. Flat tracku neželím, tato disciplína mě divácky neoslovila, byť asi zrovna kopřivnický dlouhý ovál je pro tu discciplínu vhodnější než ty kratší. Výpadek vinnou rekonstrukce mě samozřejmě mrzí. Otázko je zda bby od města neměla být pro klub ploché dráhy a fanoušky nějaká kompenzacce finannční dotaci na treninky na cizí stadionech, případně príspěvek pro fannoušky na autobusový zájezd třeba na 1. ligu do Žarnovvic, za ten Pohár přátelství. To by bylo od města docela smírné gesto, po kterém by se dosavadní příkoří dala zapomenout.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *