Tento článek má 415 přečtení

Pardubičtí slavili výhru

Pardubická Zlatá přilba hlavně zásluhou Václava Milíka a Grzegorze Walaska slavila v den státního svátku v Kopřivnici výhru ve druhém kole Extraligy družstev. O druhé místo se po celý závod tahala hlavně s domácí Markétou Praha. Třetí příčka padla na 3ton Slaný.

Slušně zaplněné tribuny opět dokázali, že plochá dráha do Kopřivnice patří a jezdci se bezmála 1500 divákům odměnili skvělými závody.

Ze začátku bylo skóre vyrovnané u všech týmů, postupně se však boj zúžil na tři týmy a to Markétu Praha, ZP Pardubice a 3ton Slaný a nakonec pouze na dva. Tuhý boj a ž do konce sváděli domácí Markéta Praha se Zlatou přilbou. Lépe to nakonec dopadlo pro Pardubice, kde hlavně úřadoval Václav Milík a někdejší vítěz Zlaté přilby a jezdec Speedway Grand Prix Polák Grzegorz Walasek.

Závod byl nakonec poznamenán ošklivým pádem Zdenka Simoty a Michala Tomky. V poslední chvíli se jim ještě bravurně vyhnul Ondra Smetana. Simota se Smetanou vyšli z pádu bez zranění, ovšem Michal Tomka byl převezen do novojičínské nemocnice s podezřením na zlomeninu pravého předloktí a otřes mozku a zůstává tam na pozorování.

Výsledky:
1. AMK ZP Pardubice 39

Patrik Mikel (1,1,0,1,0) 3
Jaroslav Petrák (-,1,2,-) 3
Grzegorz Walasek (3,3,3,3,3) 15
Martin Gavenda (0,-,2,1) 3
Václav Milík (3,3,3,3,3) 15

2. AK Markéta Praha 37
Ondřej Smetana (2,2,1,2,2) 9
Jan Kvěch (3,0,2,1,-) 6
Petr Chlupáč (1,3,1,3,0) 8
Michal Škurla (-,-,1,-) 1
Josef Franc (3,3,2,3,2) 13

3. AK 3ton Slaný 30
Eduard Krčmář (F,1,6,3,0) 10
Marcin Nowak (2,1,2,2,2) 9
Jakub Valkovič (2,2,0,0,2) 6
Zdeněk Simota (1,0,-,2,1) 4
Martin Málek (1) 1

4. SC Interteam 20
Filip Hájek (1,-,0,R) 1
Michael Härtel (2,2,6,R,1) 11
Zdeněk Holub (d,2,3,1,1) 7
Ján Mihálik (0,0,-,-,1) 1
Michal Tomka (0,0,0,Fd) 0

foto: Michal Krupa

3 Replies to “Pardubičtí slavili výhru

  1. Moc pěkné závody, opět moc velký dík pořadatelům. Doufám že město už konečně vezme na milost tento sport a výrazně jej podpoří a vytvoří mu podmínky pro jeho další činnost. Z té ukvapané rekonstrukce stadionu nemám dobrý pocit. Bude mít rekonstrukce vliv na parametry dráhy, či zázemí (např. depo) ? Kompenzuje město plochodrážnímu klubu zvýšené náklady na tréninky či závody družstvanapř. v Březolupech ? Jak bude časově zajištěno fungování všech tří sportovních klubů na rekonstruovaném stadionu ? Nemohlo by být předmětem rekonstrukce stadionu i vybudování umělého osvětlení plochodrážního oválu ?

  2. Rekonstrukce letního stadionu je přiblížena v Kopřivnických novinách z 2.5.2019, jak jsem se dnes dočetl. Úpravy letního stadionu se týkají jen hrací plochy fotbalu a atletických sportovišť. Píše se tam jen o jakémsi skrápěcím systému, aby se z ploché dráhy neprášilo na okolní sportoviště atletů ? Pod tím si nedovedu nic konkrétního představit, protože se dráha skrápí z kropící autocisterny na všech oválech již od nepaměti ? Pokud má být skrápění častější než je doposud v ploché dráze třeba, kdo zaplatí zvýšenou spotřebu vody, plochodrážní klub, potažmo sponzoři ploché dráhy a diváci na vstupném ?
    Píše se i o umělém osvětlení letního stadionu( z článku nevyplývá jakých sportovišť). Plochodrážní klub by měl připomínkovat, aby bylo navrženo tak, aby vyhovovalo i závodům na ploché dráze, které se na podzim mohou dojíždět již za tmy.
    Ve zmíněném článku se i řeší, že se neví a není právně ošetřeno jaká bude koexistence jednotlivých sportovních oddílů na stadionu po rekonstrukci. Přes veškeré sliby pana místostarosty Hanuse, že se zasadí aby nebyla činnost žádného z klubů na letním stadionu omezena, se domnívám, že plochou dráhu opět čekají v Kopřivnici těžké časy. Nerozumím, že město přistupuje k jednotlivým sportům odlišně. Zatím co plochodrážní klub si musel rekonstrukci dráhy zainvestovat a provést brigádnicky sám, atletům a fotbalistům budou vybudována nová sportoviště městem, bez přičinění těchto klubů. Přičemž ty zmíněné rekonstrukce jdou na úkor činnosti plochodrážního klubu, tedy těch co se přičinili finančně i fyzicky, aby jejich sport mohl nadále existovat. To rozhodně není spravedlivá politika.

  3. Plochá dráha ke Kopřivnici vždycky patřila. Míst, kde se tento atraktivní sport provozuje není mnoho, proto určitě stojí za to za něj bojovat 🙂. Určitě jde i o propagaci celého města. Ve večernich zprávách byla reportáž o Kopřivnickém závodě. Který jiný sport ve městě se tím může pochlubit ? V poslednich letech se občas nesmyslně ruší různé věci, které fungovaly a byly oblíbené. Podporuje se a dotuje všechno možné i nemožné. Ale velké partě nadšenců, kteří nezištně a ve svém volnu vyhrabávají z popela atraktivní zábavu pro občany města i širokého okolí se jaksi nefandí. Ale věřím, že plochá dráha v Kopřivnici přežije a nejen to…❤️

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *