Tento článek má 340 přečtení

Kopřivničtí junioři v reprezentaci

Oba kopřivničtí junioři Roman Marek, ale v poslední době hlavně Jan Macek se dostali do hledáčku reprezentačního manažéra Filipa Šitery, který je zařadil do reprezentačního výběru České republiky. Roman Marek se sice od začátku sezóny potýká se zraněními a ještě neměl moc šancí se ukázat, nicméně si jej Šitera do užšího výběru vybral. To Jan Macek svými solidními výkony v Přeboru, 1. lize či juniorech zaujal manažéra české reprezentace natolik, že jej nasadil do českého juniorského národního týmu, který bude v úterý 7.5 a ve středu 8.5. hájit barvy České republiky v Polsku.

Český tým pod vedením bývalého špičkového závodníka Filipa Šitery odcestuje na dvoudenní štaci do polského Opole a Ostrówa Wielkopolki, kde se postaví tým ve složení Jan Macek, Daniel Klíma a Daniel Šilhán na start polské juniorské ligy družstev. V letošním roce si polské týmy přizvaly do své soutěže i dvě reprezentace. Mimo tu českou to bude ještě reprezentace Lotyšska.

Polská juniorská liga je rozdělena do čtyř skupin, ve kterých se odjede celkem dvanáct závodů (v každé skupině), poté postupují tři nejlepší celky z každé skupiny a dva další ze čtvrtých pozic s největším počtem bodů do semifinálových skupin, kde se odjede dalších čtrnáct závodů v každé skupině.

Jedná se tedy o soutěž velmi náročnou, ale pro naše jezdce je to velmi cenná zkušenost a hlavně jsou to vrátka k závodům Mistrovství světa a Evropy, ale také si jich mohou všimnout mnozí vlivní manažeři z profesionálních polských lig, které jsou v současné době nejlepšími ligami světa.

Držme našim mladíkům, zejména zítra a pozítří Janu Mackovi, ať se jim v Polsku vede jak jen to nejlépe půjde. Závod budete moci sledovat zítra z Opole v živém textovém přenosu ZDE a středeční závod z Ostrówa ZDE

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *