Tento článek má 549 přečtení

Kopřivnický tým zaskočil soupeře a skončil druhý

Skvělé druhé místo obsadila kopřivnická sestava ve včerejším pražském závodě 1. ligy družstev na náročné a promočené dráze. Zejména díky Michalu Škurlovi, jehož dvanáct bodů bylo dokonce nejvíc v celém závodě a Danielu Klímovi se kopřivnický tým umístil na druhém místě a zcela tak zaskočil všechny soupeře. Rovněž dva body Honzy Macka a dva body Sindy Weber napomohli k tomu, že jsme na třetí příčku odsunuli tým Speedway Clubu Žarnovice, který v rozjezdu o bronz porazil pardubickou Zlatou přilbu. Vítězem se z náskokem sedmi bodů na WALBO RAILWAY Kopřivnice stala Markéta Praha opírající se hlavně o reprezentační juniory.

O start do závodu se postarala dvojice Klíma a Macek, kteří hned na úvod podlehli pražské Markétě . V další jízdě kopřivnického týmu znovu startoval Daniel Klíma a ten se postaral o skvělou věc společně se Sindy Weber. Skvěle odstartoval a vévodil jízdě proti pražské Markétě. Nakonec upadl Zdeněk Holub a tak další bod kopřivnického Walba získala Sindy.

Další jízda připadla na Kopřivnici až ta šestá. Tady už manažér týmu Tomáš Wanke začal taktizovat a místo Sindy Weber se společně s Honzou Mackem postavil na start Michal Škurla. Že to byl tah dobrý ukázala následujíc minuta. Michal Škurla si hravě poradil Patrikem Mikelem a získal tři body. Vaše pečetil ještě krásným soubojem Honza Macek, který předjel pardubického Šilhána a součet dvou našich borců byl 4:2. Další skalp silného týmu byl v kapse.

Stříbrný tým z Prahy WALBO RAILWAY Kopřivnice

I v další jízdě proti pardubickým sáhl kopřivnický tým do náhradníckeho postu a Michal Škurla znovu připisoval pro WALBO RAILWAY tři body. Po slabším startu Daniel Klíma nakonec vybojoval alespoň bod a i podruhé brali kopřivničtí Pardubicím body a vyhoupli se na druhou příčku.

Vysokou prohru však „slízli“ kopřivničtí v jízdě s číslem deset. Tady se na start postavila znovu Sindy Weber a Jan Macek. Ten doplatil na problémy se svým strojem a hned v prvním kole byl nucen odstoupit. Sindy dokroužila za nabitou žarnovickou dvojicí. Na konto jsme si připsali pohý jeden bod a klesli jsme na třetí příčku.

Manažér Tomáš Wanke vymýšlí tu nejvhodnější taktiku

Ovšem další zvrat a posun zpět na stříbrnou pozici přišel v poslední jízdě základního rozpisu, kde jsme jeli podruhé proti Žarnovici. Bezchybný byl znovu Michal Škurla, kterého poslal manažér týmu na start místo Sindy Weber. Daniel Klíma byl sice až třetí, ale stačilo to na výhru 4:2 a zpětný posun na druhé místo.

Po dojetí základní části následovaly nominované jízdy, kde už startoval vždy jeden jezdec z každého týmu dle nominace manažéru. Vzhledem k náročnosti trati se na start třinácté jízdy postavil Jan Macek a vybojoval důležitý jeden bod, jelikož naši pronásledovatelé z Žarnovice, jmenovitě David Pacalaj byl vyloučen pro nedodržení dvouminutového limitu.

Radost z druhého místa neskrýval nikdo

Zbytek závodu už v kopřivnických barvách patřil pouze Michalu Škurlovi. V posledních dvou jízdách dojel jednou třetí a podruhé druhý a to nám stačilo k zisku stříbrné pozice v prvním kole 1. ligy družstev.

Tabulka:

1. AK Markéta Praha 29
Jan Kvěch (3,-,2,2,3) 10
Petr Chlupáč (2,3,3,2,1) 11
Filip Hájek (2,-,-,-) 2
Zdeněk Holub (Fd,R,3,R,3) 6

2. Walbo Railway Kopřivnice 22
Daniel Klíma (1,3,1,1) 6
Jan Macek (0,1,-,R,1) 2
Sindy Weber (1,-,1,-) 2
Michal Škurla (3,3,3,1,2) 12

3. SC Žarnovica 19 + 3
David Pacalaj (3,3,-,2,M) 8+3
Michal Tomka (F,2,1,2,2) 7
Jakub Valkovič (0,-,3,0,R) 3
Ján Mihálik (0,1) 1

4. AMK ZP Pardubice 19 + 2
Jaroslav Petrák (2,1,R,-) 3
Patrik Mikel (1,2,2,M,0) 5
Daniel Šilhán (-,0,-,1) 1
Hynek Štichauer (2,M,3,2,3) 10+2

Jízdy WALBO RAILWAY Kopřivnice:
1. Kvěch, Chlupáč, Klíma, Macek
3. Klíma, Hájek, Weber, Holub (Fd)
6. Škurla, Mikel, Macek, Šilhán
8. Škurla, Mikel, Klíma, Petrák (R)
10. Valkovič, Tomka, Weber, Macek (R)
12. Škurla, Pacalaj, Klíma, Valkovič
13. Kvěch, Štichauer, Macek, Pacalaj (M)
14. Holub, Tomka, Škurla, Mikel
15. Štichauer, Škurla, Chlupáč, Valkovič (R)

Tabulka po 1. kole:
1. Markéta Praha (4/29)
2. WALBO RAILWAY Kopřivnice (3/22)
3. SC Žarnovica (2/19)
4. ZP Pardubice (1/19)

Opora kopřivnického týmu a nejlepší jezdec závodu v Praze Michal Škurla (WALBO RAILWAY Kopřivnice)

foto: Jan Kobzáň, Eduard Kutáč, Sindy Weber FB

3 Replies to “Kopřivnický tým zaskočil soupeře a skončil druhý

  1. Velká gratulace novému, skvělému týmu jezdící a hájící barvy ploché dráhy Kopřivnice. Též velký dík všem kolem kopřivnické ploché dráhy, když ustáli a obhájili plošinu proti názoru kopřivnické radnice, která měla, z nepochopitelných důvodů toto zhatit. Absolutně scestný nápad posunout fotbalové hřiště k tribuně zašel na úbytě. Chlapi moc dík a vždy přijdu na všechny plošiny na našem plochodrážním stánku a snad moje skromné vztupné přispěje k dalšímu rozvoji tohoto, pro Kopřivnici významného sportu. Mám 65 let a nikdy jsem nechyběl na plošině coby divák. Jiří z Kopřivnice.

  2. Připojuji se ke gratulaci a přeji hodně sil a pevných nervů v boji o plošinu v Kopru, kdy je třeba bojovat jak se starostou, tak s občanem Telaříkem a jim podobným. Ještě mít na prsou logo TATRA a spokojenost je stoprocentní. Přeji hodně zdaru a sil na dráze i mimo ni. Zdraví Karel z Kopru.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *