Tento článek má 685 přečtení

Walbo Railway Kopřivnice zbrojí na blížící se ligovou sezónu

Po jednadvaceti letech se kopřivnické plochodrážní družstvo vrací pod hlavičko Walbo Railway Kopřivnice do ligového závodění. Náš tým dnes posílili dva velmi zkušení jezdci, kteří se v Kopřivnici představili už v minulých dvou sezónách, ovšem od letoška se stávají jezdci ligového týmu Kopřivnice.

Jedná se v první řadě o březolupského odchovance a letošního účastníka seriálu Grand Prix na dlouhé ploché dráze Martina Málka, který je zárukou kvality. V Kopřivnici, ale ne jen tady se mu vždy dařilo vybojovat skvělé výsledky a v republikovém šampionátu jednotlivců končí poslední roky vždy mezi nejlepšími.

Účastník letošní Grand Prix na dlouhé dráze Martin Málek

Druhou velkou posilou je loňský vítěz 3. Memoriálu Michala Matula, odchovanec pražské Markéty a reprezentant České republiky Michal Škurla, kterému se rovněž daří jak v republikovém šampionátu, tak na světových kolbištích.

Michal Škurla patří mezi české reprezentanty

V neposlední řadě však nesmíme zapomenou ani na další zimní přestup. Z Liberce se do barev kopřivnického Walba převlékla i v Kopřivnici tolik oblíbená německá závodnice Sindy Weber.

Sindy Weber je v Kopřivnici oblíbená mezi diváky

Kompletní sestavu týmu doplňují oba naši junioři Roman Marek a Jan Macek, kteří mají před sebou druhou závodní sezónu, ovšem už v té minulé ukázali, že se neleknou ani silnějších jezdců a budou bojovat o každý bod.

Kopřivničtí odchovanci
Roman Marek a Jan Macek

Oba tito zkušení závodníci, doplnění o dravé kopřivnické mládí a stále se lepšící německou závodnici, jsou zárukou kvality a jistotou, že náš tým bude chtít bojovat o příčky nejvyšší v české 1. lize.

Sestava AK Walbo Railway Kopřivnice 2019:
1. Martin Málek
2. Michal Škurla
3. Jan Macek (junior)
4. Roman Marek (junior)
5. Sindy Weber (junior)

One Reply to “Walbo Railway Kopřivnice zbrojí na blížící se ligovou sezónu”

  1. Sympatická sestava.

    Březolupský Martin Málek má letos opět hostování i v extraligovém Slaném ? Ptám se proto, zda máme šanci jej vidět ve všech čtyřech prvoligových závodech ?

    Chystá se nějaká výprava kopřivnických fanoušků na 1. ligu do Prahy, Svitav, Žarnovice ?

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *