Tento článek má 417 přečtení

Plochá dráha dětí přinesla krásné souboje

Poněkud zachmuřelá obloha a mírný deštík přivítali na Letním stadiónu v depu hned osmadvacet dětí do závodu na ploché dráze dětí v sobotu 20.10. odpoledne. Ty byly nakonec rozděleny do šesti kategorii a na mini ovále, který vznikl hned pod sjezdem z depa sváděli vyrovnané a zajímavé boje na kolech a jiných strojích. Děkujeme všem zúčastněným dětem za účast a taky jejich rodičům, že přijeli. Skvělá akce pro děti dopadla i pro menší nepřízeň počasí skvěle a už teď se na Vás všechny těšíme v příští roce na dalších takových závodech.

V té nejnižší kategorii, kde startovali jen malé holčičky na odrážedlech, koloběžkách a malých kolech kralovala Kristýna Dybalová, která vyhrála obě jízdy. Druhé místo připadlo na dvakrát druhou Adélu Šenkeříkovou a bronz brala Nela Slezáková.

(do konečného pořadí se nepočítají body, ale pořadí dojetí do cíle. To znamená, že dítě, které má nejnižší zisk se stává vítězem své kategorie)

Výsledky odrážedla, koloběžky:
1. Kristýna Dybalová (1,1) 2
2. Adéla Šenkeříková (2,2) 4
3. Nela Slezáková (4,3) 7

4. Nikol Zajícová (3,NS) 7

Druhou kategorií byli děti s rokem narození 2012 – 2015. Všichni startovali na kolech a byla to skupina nejpočetnější. Proto byly děti rozděleny do skupin na kluky a holky. Chlapeckou kategorii ovládl jednoznačně Filip Procházka, který vyhrál obě jízdy. Druhé místo si nakonec po losování vyhrál Oliver Váňa a bronz připadl Danielu Težkému.
V holčičí kategorii se vedlo nejlépe Natálii Slezákové, která vyhrála jednu jízdu a jednou dojela třetí. Stříbrnou medaili si na mini ovále vyválčila Nela Dufková, která v obou rozjížďkách dojela druhá. Bronz patřil v dívčím závodě Michaele Kvíčalové.

5. Veronika Matulová (NS,5) 10

Velmi zajímavou kategorii byla kategorie dětí narozených od roku 2011 a níže. Svou první jízdu absolvovali její účastníci na celém kopřivnickém plochodrážním ovále a tu druhou na stejném mini ovále jako ostatní. Vítězem této bojovné a napínavé skupiny se stal s jedním druhým a jedním prvním místem Jakub Procházka. I v této kategorii musel o druhém a třetím místě rozhodnou los. O lepší umístění na bedně si střihli Hubert Fišnar a Vojtěch Dybal. Vítězem losu se stal Vojta Dybal a mohl se radovat z druhé příčky. Třetí skončil Hubert Fišnar.

8. Veronika Matulová (NS,4) 12

V poslední dvou kategorii už to dokonce vrčelo. Dvě motocyklové kategorie jsme museli spojit, ale vyhlašovali jsme každou zvlášť. Ta první byla kategorie spalovací motorů nazvaná Moto 1 a ta druhá kategorie elektromotorů byla nazvána Moto 2. Vítězem první kategorie Moto 1 se stal zcela jednoznačně Venda Wirth na Pitbiku 125 ccm, který vyhrál obě rozjížďky, když jedna probíhala znovu na celém ovále a ta druhá na ovále malém. Druhý dojel na čtyřkolce 125 ccm Jakub Škrabal a bronz si vybojoval na čtyřkolce o obsahu 125 ccm Vojtěch Weissmann.
Druhou kategorii elektro čtyřkolek a motorek Moto 2 vzal jasně do svých rukou teprve čtyřletý Antonín Sobek. Druhý byl na crossce 50 ccm Samuel Lukeš a bronzový pak Vít Weissmann.