Pět závodů v roce 2018 v Kopřivnici

Na čtyři závody ploché dráhy budeme moci vyrazit v příštím roce na kopřivnický ovál a na jeden na Větřkovickou přehradu. O to, že to nebudou závody jen tak ledajaké, se postarali kopřivničtí pořadatelé na dnešním zasedání Komise ploché dráhy v Pardubicích, kde se sešli všichni zástupci českých plochodrážních klubů, aby projednali kalendář na novou sezónu.

„Boj o termíny byl hodně těžký a měli jsme co dělat, abychom jsme si uhájili závody, které jsme si naplánovali.“ říká Richard Dufek. „Po bouřlivé diskuzi a kombinování jsme nakonec došli k dobrému výsledku.“ doplnil Dufek.

Na kopřivnickém ovále se uskuteční finále Mistrovství České republiky jednotlivců za účasti nejlepších českých jezdců včetně čtyřnásobného Mistra České republiky, vítěze letošní Zlaté přilby a v současnosti nejlepšího plochodrážního jezdce naší země Václava Milíka. Chybět však nebudou ani Eduard Krčmář, Josef Franc, Zdeněk Simota, Hynek Štichauer a další. Závod se navíc jede ještě před nominací českých jezdců do závodů Mistrovství světa a Evropy, tudiž by do Kopřivnice měla přijet opravdu kompletní špička. Datum závodu je v plánu na 13. května.

Nálož špičkových závodů bude pokračovat i o měsíc později. AK Markéta Praha pustila kopřivnickým pořadatelům jeden závod nejvyšší české plochodrážní ligy Extraligy družstev. Do Kopřivnice se sjedou týmy Markéty Praha, Zlaté přilby Pardubice, 3ton Slaný a SC Žarnovice, aby bojovali o body v této nejvyšší české lize. To znamená, že se k nám do Kopřivnice sjedou znovu jezdci kompletní české špičky a objevit se mohou i zahraniční posily jednotilvých týmů, kdy třeba za Pardubice jezdil jezdec Speedway Grand Prix Matej Žagar, či za slovenskou Žarnovici Martin Vaculík, což je další jezdec Speedway Grand prix. Ovšem ani pražská Markéta není pozadu. V jejich barvách jezdil v minulých letech třeba Nicki Pedersen, Sebastian Ulamek a jiné světové hvězdy. Tento podnik jsme dohodli na 9. června.

Po měsíční pauze v červenci jsme na 11. srpna dohodli závod Přeboru České republiky spojený se závodem Mistrovství České republiky ve Flattracku. Oba tyto podniky jsme viděli v Kopřivnici už v letoní sezóně a oba přinesly skvělou podívanou a vyrovnané jízdy

Posledním závodem v příští zezóně bude závod Poháru družstev, ve kterém startují čtyři týmu. Za Českou republiku AK Markéta Praha, za Slovensko Speedway club Žarnovica, Ukrajinu reprezentuje družstvo Rovna a z maďarska přijede tým Debrecenu. Tento závod, který se v Kopřivnici pojede 15. září slibuje opět skvělou podívanou s mezinárodní účastí nejlepších jezdců těchto týmů.

Zapomenout nemůžeme ani na již dříve vydaný termín Mistrovství České republiky na ledové ploché dráze, který je plánován na 21. ledna, pokud však zamrzne. Tento termín se může pochopitelně měnit vzhledem ke klimatickým podmínkám.

Kalendář závodů v Kopřivnici 2018:

21.01.2018 Mistrovství České republiky na ledové ploché dráze

13.5.2018 Mistrovství České republiky jednotlivců

09.6.2018 Extraliga družstev (Praha,Pardubice,Slaný,Žarnovica)

11.8.2018 Přebor České republiky+Mistrovství ČR Flattrack

15.9. Pohár přátelství družstev (Praha (CZE), Žarnovica (SVK), Rovno (UA), Debrecen(H))

7 Replies to “Pět závodů v roce 2018 v Kopřivnici

 1. Skvělá práce pánové. Loňskou sezonou Jste dokázali,že umíte a jezdci se zde cítí dobře, takže se můžeme těšit na účast těch nejlepších. Díky Zdenek

 2. Určitě bude na co se dívat, těším se, samé kvalitní závody.
  Memoriál Michala Matuly se pojede v rámci Přeboru ?
  Já jsem ve skrytu duše počítal i s MČR juniorů a že uvidíme doma naše dva mladé jezdce. Budou už příští rok závodit ?

 3. 3. Memoriál Michala Matuly se pojede v posledním závodě Pohár přátelství, kdy se na start memoriálu postaví vždy nejlepší jezdec každého družstva.

 4. Naši kluci, pokud na to budou mít výkonnost se zúčastní přeboru,
  který jak známo je především pro mladé závodníky,
  To samé platí pro jejich nasazení do, MČR juniorů.
  Mají za sebou pár tréninků a my je rozhodně nebudeme nutit do závodění, pokud si nebudeme jisti, že mají motorku pod kontrolou. Aby to nebylo nebezpečné pro ně i ostatní závodníky.

 5. dobry den.jen jsem se chtel informovat,jestli i letos bude moznost pro amaterske motorkare se svesti na ovalu v koprivnici.diky

 6. Tato možnost byla na začátku sezóny při Fichtl Day. Dlaší taková možnost bude zřejmě až při závěru sezóny, jehož termín zatím nemáme. Pokud by jsme se rozhodli uspořádat ještě nějaké motorkářské odpolesne, budeme vás včas informovat.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.