Tento článek má 2 454 přečtení

Dlouhá plochá dráha poprvé v Kopřivnici

Poprvé v celé historii české ploché dráhy se pojede Mistrovství České republiky na dlouhé ploché dráze jinde než v Mariánských lázních. Jelikož má klub v lázeňském městě finanční a existenční problémy, podal náš kopřivnický klub pomocnou ruku a nabídl náš ovál k uspořádání tohoto mistrovského závodu. O titulu Mistra České republiky na dlouhé ploché dráze se rozhodne 8.10.2017 od 13 hodin.

Na start se postaví všichni čeští jezdci v čele s Josefem Francem, jenž se stal letos třetím nejlepším jezdcem na světě v této kategorii. Chybět nebude ani Hynek Štichauer, který reprezentoval Českou republiku v seriálu Grand Prix na dlouhé dráze. Ze světové elity dorazí do Kopřivnice nizozemský jezdec Romano Hummel, který ovládl poslední závod seriálu titul Mistra světa. 

Karel Kadlec, který sestavuje startovní listinu tohoto závodu slíbil ještě legendárního Němce Stephana Katta a další borce světové třídy, které bude verbovat pro kopřivnický závod na víkendovém Mistrovství světa družstev v Rodenu. My Vás budeme o startovní listině průběžně informovat.

Zatím známí jezdci:
Česká republika:
Josef Franc, Hynek Štichauer, Martin Málek, Michal Dudek, Michal Škurla, Roman Tomany
Nizozemí:
Romano Hummel, Sjörd Rozenberg, Jarno de Vries
Německo:
David Pfeffer, Stephan Katt?

3 Replies to “Dlouhá plochá dráha poprvé v Kopřivnici

  1. Zdravim tady lukas malik mam jeden dotaz pojedese plosina 8.10 kdyz ma vnedeli celyden prset chtejito vedet moji kamaradi kteri chcoujit jse podivat na nedelni zavod do koprivnice muzetemi dat vedet prosim 605461528 malik diky

  2. Tady se píše v článku, že nás budete o startovní listině průběžně informovat a nic. Na speedway a-z psali, že se zahraničním jezdcům na konci sezony na neznámou úzkou a krátkou dráhu někde v Kopřivnici nechce. Takže z těch dvou věcí usuzuji, že je asi problém s naplněním startovní listiny. To nevadí my příjdeme i tak zafandit, Hlavně ať nám závody nespláchne déšť.

    1. Ano, to zde opravdu píšeme, ale ta startovní listina se stále mění a psát o každé změně, by bylo zbytečné. Tento čas raději věnujeme přípravě důležitých věcí k závodu. Český základ jezdců je jasný a ti budou doplněni o zahraniční borce z Německa a Nizozemí. To, že by sem nikdo nechtěl taky není pravda. Dlouhodrážní sezóna už skončila a spousta jezdců už zahájila zimní přestavku. Termín už je to opravdu pozdní. Ovšem rýsuje se jedno velké překvapení v podobě nového českého jezdce na dlouhé drázé. Doražte určitě a sami uvidíte.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *