Franc a Málek ovládli Kopřivnici

Obnovená plochodrážní premiéra se dnes konala na letním stadiónu v Kopřivnici. Necelá třítisícovka diváků viděla vskutku vyrovnaný závod plný zajímavých jízd. Vítězem Přeboru České republiky se stal Josef Franc, který neztratil jediný bod. Druhý skončil po rozjezdu čtyř jezdců Norbert Magoši z Maďarska a z bronzu se raduje Ondřej Smetana z pražské Markéty. Memoriál Michala Matuly, jehož druhý ročník se jel jako nadstavba Přeboru na dvě semifinále a finále ovládl Martin Málek, který dnes jako jediný dokázal porazit Josef France. Ten byl ve finále Michalova memoriálu druhý a třetí skončil maďarský matador Norbert Magoši.

Výsledky:
Přebor České republiky:
1. Josef Franc, Markéta Praha (3,3,3,3,3) 15
2. Norbert Magoši, Maďarsko (3,3,2,2,2) 12+3
3. Ondřej Smetana, Markéta Praha (2,2,2,3,3) 12+2
—–
4. Martin Málek, AK Březolupy (1,3,3,3,2) 12+1
5. Milen Manev, Bulharsko (3,3,2,1,3) 12+0
6. Zdeněk Simota, PK Plzeň (3,2,3,2,2) 12+nejel rozjezd
7. Michal Dudek, AK Slaný (2,2,3,3,1) 11
8. Martin Gavenda, AK Březolupy (3,3,2,0,2) 10
9. Dennis Fezekas, Maďarsko (1,2,1,1,3) 8
10. Jan Kvěch, Markéta Praha (2,2,1,2,1) 8
11. David Pacalaj, SC Žarnovica (1,1,3,2,0) 7
12. Filip Hájek, Markéta Praha (2,1,1,1,2) 7
13. Andrei Popa, Rumunsko (0,0,0,3,3) 6
14. Jakub Valkovič, SC Žarnovica (1,0,1,2,0) 4
15. Václav Kvěch, Markéta Praha (2,1,0,R,-) 3
16. Sindy Weber, Německo (0,1,0,1,1) 3
17. Pavel Čermák, Markéta Praha (1,1,0,0,1) 3
18. Krzystof Nowacki, Polsko (0,F,R,-,-) 0

2. Memoriál Michala Matuly:
Semifinále 1: Franc, Simota, Dudek, J. Kvěch
Semifinále 2: Málek, Magoši, Gavenda, Popa
Finále: Málek, Franc, Magoši, Simota 

 

4 Replies to “Franc a Málek ovládli Kopřivnici

 1. Dobrý den, možná příště nějakou volnou stránku na program aby bylo kam sbírat podpisy. Jinak nemám jedinou výhradu. super závod i atmosféra.

 2. Obnovená premiéra ploché dráhy v Kopřivnici vyšla perfektně a velký dík všem, co se o to zasloužili. Jsem si vědom, že vykonali takřka nadlidskou práci. Děkuji pořadatelskému sboru za vzorově vstřícné chován k nám divákům. Píši vzorné úmyslně, protože by si z něho mohli vzít příklad mnohé jiné pořadatelské sbory plochodrážních závodů.

  Pokud mohu sdělit své nepodstatné připomínky, rád té možnosti využiji:

  1) Předsunutá 2. pokladna na příjezdové cestě by dobrý nápad, ale následně by chtělo, aby kromě vstupenek prodávala i programy a když takto vybavený divák dojde k vstupní brance s pokladnou, aby nemusel stát s lidmi před 1. pokladnou u vstupní brány znovu frontu na program a vpuštění do areálu stadionu.

  2) Nejsem žádný velký odborník na plochou dráhu, ale připadalo mě, že dráha je jednokolejkou. Měla sice proti minulosti perfektní povrch a všichni na ni jezdili v závodním tempu ( dříve půlka závodníků se tak bála, že jezdili jako turisti a člověk se ani nemohl divit), nicméně mě teď udivilo že bylo spoustu jízd, kdy jeden jezdec celá 4 kola vodil v těsném sledu druhého a ten nebyl schopen vymyslet, kde jej přejed. Buď jezdci nebyli sžitý s novou dráhou, nebo to opravdu ta úprava dráhy neumožnila. v žádném případě to není výtka, spíš takové divácké zamyšlení nad tím co jsme viděli.

  3) Líbilo se mě zahájení závodů, kdy vylítla startovací páska a za ní odstartovali autoveteráni. Tady mě napadla taková myšlenka, že by mohli za nimi odstartovat perfektně seřazení závodníci např. v řadách po třech a objet pomalu v těsném sledu za těmi veterány takové čestné zahajovací kolo, zpátky na start, kde už y proběhlo klasické představování jezdců.

  4) Vedle mě seděl nějaký divák až z Ostravy. Bohužel nemohl být do konce závodu, protože mu jela veřejná doprava. A to je můj další podnět, při organizování závodu by se začátkem a koncem mělo alespoň přihlížet k dostupnosti veřejné dopravy, aby návštěva plochodrážních závodů nebyla jen doménou motoristů. Ono by to možná i ulevilo s organizováním parkování.

  Těším se na další závod.

 3. Naváži na předešlé, ještě by nebylo špatné, kdyby se měřili a hlásili časy každé rozjížďky a v programu by pro to byla nějaká kolonka. Pokud mě paměť nešálí, tak si myslím že to tak dříve bylo.
  Otázkou je, zda doba nepokročila v IT technologiích tak, že by si do svých chytrých mobilů diváci ten program nahráli a do něj zapisovali, nebo se výsledky a časy přenášeli po každé jízdě přes Wifi automaticky. Třeba na ledech nebylo reproduktorům vůbec rozumět a z bezpečnostních důvodů stáli diváci i dost daleko od dráhy.

 4. Jsme rádi, že jsme dotáhli rekonstrukci tam kde jsme teď. Nápady, které tady píšete o programech časech jsou sice skvělé a určitě by je dnešní technologie zvládla, ale nic podobného neni ani při závodech Speedway Grand Prix nikde na světě, takže si myslím, že pro Kopřivnici jsou zbytečné. Rozpisy jizd navíc poskytuje svaz ploché dráhy v této podobě, v jaké jste je už dostali v programech. Ale ničemu se nebráníme a možná časem vše zdokonalíme.

  Děkujeme Vám za nápady a podněty…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.